Čtvrteční koncert Ed Sheerana lze jednoznačně označit za aspiranta na jeden z nejlepších letošních koncertů, i když je teprve únor. A proč? Hezky popořádku.

Ed Sheeran zrovna absolvuje turné po celém světě, se kterým vyprodal několikrát všem známou Madison Square Garden. U nás se musel koncert přesunout kvůli velkému zájmu z komorního Fóra Karlín do Incheba Areny a k překvapení všech to vůbec nebylo na škodu.

Předskokanem byl (též) britský zpěvák s kytarou Ryan Keen, kterému se od publika dostalo velmi vřelého přijetí, při kterém se křičelo, tleskalo, mávalo rukama nad hlavou a zpívalo. Zaslouženě.

Předskokan Ryan Keen (Zdroj: www.t-music.cz)

Ryanova hra na kytaru, spolu s velmi sympatickou povahou a showmanstvím přinesla skvělých čtyřicet minut převážně songů z jeho debutového alba Room For Light. Nechyběl ale ani cover největšího hitu současnosti Uptown Funk od Bruna s Markem. Rozhodně se můžeme těšit na jeho další tvorbu, která snad bude známější i tady u nás než dosud.

Je třeba říct, že Ryan i Ed začali na čas, což se u velkých koncertů moc nevidí. Mohli jsme tudíž vidět Eda na pódiu přesně o půl deváté, kdy začal se songem I’m Mess. Hned všem bylo jasné, že koupě lístků nebyla zbytečná.

Skvělě procítěné balady jako je One nebo Lego House (s legovým Ronem na obrazovkách) nebo pořádné zářezy jako byly Don’t/Nina či You Need Me I Don’t Need You včetně nějakých těch hip hopových vsuvek, kdy všichni měli zvednuté ruce nad hlavou.

Je až k neuvěření, jak dokáže jeden chlap s kytarou sám utáhnout dvouhodinovou show, ve které v sobě nezapřel toho Eda, co hrával jako malý po ulicích. Lidskost, city, komentování dění v aréně, když mu fanoušci začali sborově zpívat Happy Birthday i přes to, že mu ještě pár dní do 24. narozenin zbývá, hecování ke zpívání, ať už texty známe nebo ne. To vše formovalo Edovu první zastávku u nás, která rozhodně byla velmi povedená.

Určitě bude ještě zajímavé sledovat, kam se v budoucnu posune tvorba mladého Brita, a jen doufat, že jeho slova o koncertním návratu do Prahy budou pravdivá.

Rozhovor s Ryanem Keenem už brzy!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?