Jestliže vám žilami koluje krev milovníka letních slunečných dnů, potom je Tunisko destinací, která je šitá přímo na míru pro vás. Slunce umí rozpálit tamější písečné pláže na maximum, ze vzduchu sálá teplo a z nedalekého Středozemního moře přichází vytoužené ochlazení.

Záleží jen na vás, zda dáte přednost prozkoumávání hotelových resortů, které mají v nabídce štědré programy, nebo třeba dlouhým plážím, které jsou poseté mnohočetnými bary a stravovacími zařízeními, to vše k vašim službám. Určitě využijte i nabídek, které rezorty v Tunisku nabízejí. Skluzavky, tobogány, wellness a mnohem více – to vše bude vaším domovem po dobu vaší vytoužené dovolené. Využijte výhodné all inclusive zájezdy.

Kdy se vydat na dovolenou do Tuniska

Díky geografické poloze je jasné, že je Tunisko zemí slunce a horkého klimatu. Pokud plánujete dovolenou sem, před celkovou rezervací pobytu zohledněte to, jak snášíte různé teploty a co vlastně má být cílem vaší cesty.

Jestliže nejste milovníky horka a raději byste dali přednost středním teplotám, od ledna do března se tu teploty pohybují mezi 15 a 18°C. Taktéž duben a květen jsou ideální pro cestování, poznávání památek a různorodých míst, neboť v tyto měsíce můžete očekávat teploty mezi 22 až 26 °C.

Jestliže se do Tuniska chystáte vyloženě za sluncem, koupáním v moři a dováděním ve vodě, potom jsou pochopitelně vhodné letní měsíce. Nejvyšších teplot se zde dočkáte v srpnu, kdy se pohybují až okolo 35 °C, leckdy je to ale i více.

 Proč (ne)jet na dovolenou do Tuniska

Tunisko je vhodnou destinací pro ty, kteří hledají dovolenou tam, kde je celoroční teplo. Ačkoliv se nachází v Africe, není to příliš vzdálená destinace a doprava sem je poměrně pohodlná a cenově dostupná, pokud využijete akční letenky.

Navzdory možným předsudkům je to bezpečná země, a pokud budete dodržovat místní pravidla, která si konec konců určuje každý stát, nemusíte se ničeho bát. Taky by se mohlo zdát, že kromě hotelového rezortu nic neuvidíte. Je pravda, že hotely jsou zde postaveny tak, aby nabídly návštěvníkům vše, co by mohli potřebovat (kadeřnictví, restaurace, hlídání dětí či domácích mazlíčků), ale i mimo zdi hotelového komplexu můžete najít poklady. V Tunisku uvidíte spoustu sadů, hor, ale třeba i zajímavých solných jezer.

Destinace jako taková je vhodná snad pro všechny skupiny, ovšem velmi malé děti by se tu mohly v letních měsících kvůli vysokým teplotám cítit nekomfortně.

Kam na dovolenou do Tuniska

Pokud byste si rádi užili klidu, zkuste se poohlížet po hotelech, kde nejsou příliš časté animační programy pro děti, dětské koutky a podobně. Také klid na pláži je určitě nedocenitelnou veličinou, zkuste tedy třeba oblast Mahdia, o které se říká, že jsou zde jedny z nejhezčích pláží Tunisu. Kilometry písku a jediné, co vás bude rušit, je zvuk vln, tříštících se o sebe.

Určitě stojí za to udělat si výlet třeba po vlastní ose na Saharu, největší písečnou poušť, která se rozkládá na území deseti afrických států. Tunisko je jedním z nich, a proto neopomeňte navštívit jih Sahary. Rozhodně to bude stát za to.

Tunisko obecně není zemí, kde by byl noční život prioritou. To ovšem neznamená, že se nenajdou lokality, kde byste si mohli večer zatancovat a užít si nočního dobrodružství. Oblíbenou a turisty často navštěvovanou lokalitou je letovisko Sousse, třetí největší město Tuniska. Najdete zde bary s živou hudbou a atmosférou, která vám zaručí, že se ani v noci nudit nebudete. I přes to, že tyto části města bývají bezpečné, raději buďte opatrnější, zvlášť ženy by se neměly příliš potulovat samy městem.

Také Djerba je oblíbeným místem, kam rádi jezdí čeští turisté. I toto místo je přizpůsobeno nárokům turistů a naleznete zde bary a podniky, kde si můžete nočního života užívat do sytosti.

Jestliže se do Tuniska vydáváte s dětmi, podívejte se na nabídku blízkých lunaparků a aquaparků. Hledejte tedy hotely například v blízkosti Carthage Land Les Berges du Lac, Aquaparku Flipper nebo aquaparku Aquasplash. To je jen pár z výborně hodnocených aquaparků v Tunisku. Děti určitě ocení širokou nabídku vodních atrakcí a sportů a vy tak budete mít čas pro sebe anebo klidně můžete řádit s nimi. Také při cestování s dětmi určitě vybírejte hotely s klimatizací a různými bazény či animačními programy, aby se děti nenudily. Oblíbenou destinací na dovolenou s dětmi bývá ostrov Djerba.

Kdy koupit dovolenou v Tunisku

Pokud byste rádi na dovolenou odjeli, ale neradi byste za ni utratili veškeré úspory, výbornou možností, jak ušetřit, jsou Last Minute zájezdy. Je třeba pečlivě sledovat různé portály, které tyto nabídky shromažďují a nabízejí dále. Cestovní kanceláře často pořádají Last Minute zájezdy klidně i se 70 % slevou. Většinou je to však odlet například hned druhý den nebo třeba pozítří.

Pokud nejste takto flexibilní nebo byste rádi měli naplánovanou dovolenou předem, můžete využít naopak First Minute zájezdů, které zarezervujete dlouho před dovolenou se značnou slevou a poté už se jen těšíte, až nastane den odletu.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit