Za kvalitním techno večírkem nemusíš jezdit do Berlína. Na pražské scéně se již dlouhou dobu nachází řada úspěšných a oblíbených hudebních producentů, djů, projektů a promotérů, kteří dohromady v naší metropoli utváří poměrně rozšířenou komunitu lidí, které spojuje obliba techna a přidružených hudebních žánrů, stejně tak jako aktivita poslouchat tuto hudbu naživo. Jedním z nově vycházejících projektů na tomto poli elektronické muziky je pražský kolektiv KMEN.

KMEN, kolektiv a nově vznikající hudební label, se v současné chvíli skládá ze čtyř členů – bratrů Vítka Paulíka a Štěpána Paulíka, Jana Kudláče a Viktorie Štěpánové. Společně se ukáží již dnes, 28. prosince, na party v alternativním holešovickém prostoru Hól, za kterým stojí stejná iniciativa jako za oblíbenou Výletnou.

První jmenovaný a mladší z bratrů se na scéně jako Fadex vyskytuje již řadu měsíců. Jako součást labelu MIKE ROFT Records před krátkým časem vydal svoji první dlouhohrající desku s názvem Trip a s ostatními členy mají za sebou labelovou tour po celé republice. Jak se nám svěřil v interview, hudbě se věnuje prakticky již od malička a postupem času se tříbí jeho hudební styl a zaměření. Dostatečný rozhled v oblasti hudebního umění mu přináší i studium zvukové tvorby na FAMU. Na akci vystoupí v rámci svého side projektu s názvem Tribe of you, ve kterém převládají zvuky kmenových bubnů zahalené do šamanské atmosféry.

Starší bratr Štěpán Paulík, skrývající se za pseudonymem Sans Soleil, večírek zahájí i zakončí. Jeho současný zvuk je ovlivněný mimo jiné i jeho nedávným pobytem v deštivém a zašedlém Nizozemí. Pro navození atmosféry si můžete pustit jeho poslední set.

Se zmiňovanou uměleckou školou se pojí i další jméno na line-upu a zároveň další zakládající člen KMENU, kterým je Jakub Kudláč – hudební skladatel, člen několika hudebních těles rozličných žánrů a zároveň pedagog FAMU, kde vyučuje na katedře zvukové tvorby. Společně s Janem Fričem, pozoruhodným režisérem, v současnosti pracujícím v Národním divadle, se představí s naprosto novým setem, ve kterém objevují nové možnosti svobody ve své tvorbě. Byť jsou oba dva v komunitě techna neznámí, rozhodně je na co se těšit.

Viktorie Štěpánová, v současnosti jediné ženské zastoupení v kolektivu, je animátorka a grafička, studuje rovněž na katedře animované tvorby FAMU a má na starosti zejména vizuální stránku projektu.

Les v technu, techno v lese
Pod kůrou se skrývá všechno
Techno v džungli, džungle v technu.
Tlumený údery, tlumený paprsky, jediná oáza ve světě jinak tlumenejch pocitů.
Být ve stínu, být s tebou, beats s tebou.

Ponořeni do tmy v lese těl. Ovinuti. Spjati ve větvoví.
Všechno pod kůrou.
Techno pod kůrou.
Napojení na prvotní kořeny. KMEN.

KMEN se představí v plné síle na svém prvním vlastním večírku KMEN #1 již dnes, v sobotu 28. prosince, v Hólu na adrese Železničářů 6. Více informací naleznete na facebookové události. Vstupenky bude možné zakoupit pouze na místě, a to za 150 CZK před půlnocí a 250 CZK po půlnoci.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit