Za kvalitním techno večírkem nemusíš jezdit do Berlína. Na pražské scéně se již dlouhou dobu nachází řada úspěšných a oblíbených hudebních producentů, djů, projektů a promotérů, kteří dohromady v naší metropoli utváří poměrně rozšířenou komunitu lidí, které spojuje obliba techna a přidružených hudebních žánrů, stejně tak jako aktivita poslouchat tuto hudbu naživo. Jedním z nově vycházejících projektů na tomto poli elektronické muziky je pražský kolektiv KMEN.

KMEN, kolektiv a nově vznikající hudební label, se v současné chvíli skládá ze čtyř členů – bratrů Vítka Paulíka a Štěpána Paulíka, Jana Kudláče a Viktorie Štěpánové. Společně se ukáží již dnes, 28. prosince, na party v alternativním holešovickém prostoru Hól, za kterým stojí stejná iniciativa jako za oblíbenou Výletnou.

První jmenovaný a mladší z bratrů se na scéně jako Fadex vyskytuje již řadu měsíců. Jako součást labelu MIKE ROFT Records před krátkým časem vydal svoji první dlouhohrající desku s názvem Trip a s ostatními členy mají za sebou labelovou tour po celé republice. Jak se nám svěřil v interview, hudbě se věnuje prakticky již od malička a postupem času se tříbí jeho hudební styl a zaměření. Dostatečný rozhled v oblasti hudebního umění mu přináší i studium zvukové tvorby na FAMU. Na akci vystoupí v rámci svého side projektu s názvem Tribe of you, ve kterém převládají zvuky kmenových bubnů zahalené do šamanské atmosféry.

Starší bratr Štěpán Paulík, skrývající se za pseudonymem Sans Soleil, večírek zahájí i zakončí. Jeho současný zvuk je ovlivněný mimo jiné i jeho nedávným pobytem v deštivém a zašedlém Nizozemí. Pro navození atmosféry si můžete pustit jeho poslední set.

Se zmiňovanou uměleckou školou se pojí i další jméno na line-upu a zároveň další zakládající člen KMENU, kterým je Jakub Kudláč – hudební skladatel, člen několika hudebních těles rozličných žánrů a zároveň pedagog FAMU, kde vyučuje na katedře zvukové tvorby. Společně s Janem Fričem, pozoruhodným režisérem, v současnosti pracujícím v Národním divadle, se představí s naprosto novým setem, ve kterém objevují nové možnosti svobody ve své tvorbě. Byť jsou oba dva v komunitě techna neznámí, rozhodně je na co se těšit.

Viktorie Štěpánová, v současnosti jediné ženské zastoupení v kolektivu, je animátorka a grafička, studuje rovněž na katedře animované tvorby FAMU a má na starosti zejména vizuální stránku projektu.

Les v technu, techno v lese
Pod kůrou se skrývá všechno
Techno v džungli, džungle v technu.
Tlumený údery, tlumený paprsky, jediná oáza ve světě jinak tlumenejch pocitů.
Být ve stínu, být s tebou, beats s tebou.

Ponořeni do tmy v lese těl. Ovinuti. Spjati ve větvoví.
Všechno pod kůrou.
Techno pod kůrou.
Napojení na prvotní kořeny. KMEN.

KMEN se představí v plné síle na svém prvním vlastním večírku KMEN #1 již dnes, v sobotu 28. prosince, v Hólu na adrese Železničářů 6. Více informací naleznete na facebookové události. Vstupenky bude možné zakoupit pouze na místě, a to za 150 CZK před půlnocí a 250 CZK po půlnoci.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?