Než si pořídíte kočku, je potřeba se na to dobře připravit. Kočky stejně jako lidé mají doma rády pohodlné místo, v kterém se cítí v bezpečí a v klidu.

Kočičí pelíšek – sledujte kam kočka se ukládá

Kočka je zvíře, které umí spát všude i když si sama určuje, kde chce odpočívat, měli bysme její zajistit pelíšek. Jestli se rozhodneš nechat pelech kdekoliv, kočka nejspíš nebude ho používat. Při výběru místa na pelíšek pro kočky je třeba dávat názor na preference kočky. Některé kočičky mají rady spat pod dekou nebo v skříní. Moc koček má rada spat v centrální části domova, v obýváku. Začněte pozorovat, kam si lehá kočka, a tam bude tuto ideální místo na pelíšek. Existuje velké množství kočičích pelíšků a domečků, které se od sebe liší podle velikosti, tvaru, barvy a materiálu. Můžete si vybrat z kvalitních pelíšků pro kočky na Fera24. Kočka bude se v něm cítila dobře a ráda v něm trávila čas, a diky tomu dodržujete hygienu a pořádek v domácnosti.

Pelíšek pro kočky – kde neměl by být?

Vaše kočka uvítá soukromí a klid, proto nejlepší místo pro její pelíšek bude nejtišší a poklidnější. Tímto způsobem její zajistíme místo na odpočinek a spánek nutné pro správný vývoj, zdraví a skvělou náladu zvířeti. Kočky většinu času dřímají – spí celkové přes 12 hodin (některé až 16). Pelíšek by ale neměl být umístěny:

  • ve frekventovaných místech – chodbě nebo kuchyně,
  • v dost chladné místnosti – v průvanu, pod oknem, u dveří či v průchozí,
  • v okolí hlučných zařízení.

Kočičí záchod by se také neměl ani vyskytovat poblíž pelíšku.

Místo je spaní pro vaši kočku

Rozhodli jste si pořídit několik koček? Je důležité aby každá měla soukromí pro odpočinek. Individuální pelíšek je třeba umístit spíš v rohu místnosti, aby měla kočka pocit, že je z několika stran dobře chráněná a mohla se distancovat. Pořiďte kočičce škrabadlo a umístěte je v okolí pelechu. Kočky rády šplhají a protahují své tělo použitím škrabadla. Některé škrabadla jsou multifunkční a mají místo na schovávání a spaní – stánky, jeskyně atd. Vyhřívání na topení, spaní při teplé stěně a nebo u krbu patří mezi jejich nejoblíbenější činnosti. Pro vaši kočku můžete koupit pelíšek, který je možné zavěsit na topení. Nezapomeňte, že mnoho koček má rádo přehled. Zkuste vybrat místo, ze kterého bude moci pozorovat co největší část bytu. Kočky často rády leží v blízkosti lidi. Můžete pořídit několik pelíšků pro komfort vaši kočky, aby měla vhodné místo pro spaní a odpočívání mezi lidmi.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit