Když jsem si před pár týdny myslel, že jsem ty největší hudební bizárnosti našel v Rusku, byl jsem tehdy hodně naivní, protože ta pravá bizárnost se celou dobu schovávala za železnou oponou. Německo. SRN. Vepřoland. Je úplně jedno, jak tenhle stát nazveme. Žádný název totiž dostatečně nereflektuje to, co se na tamějším YouTube skrývá. Ano, opět jsem se opil. Opět nechápu, proč jsem to udělal. A opět jsem pro vás připravil tu nejšílenější hudební nálož. Setzt euch bequem und hört die beste deutsche Musik!

Rusko je sice spíše myšlenkový pochod, než-li stát. A Soviet Muzyka je skvost. Každopádně já se před pár týdny šeredně mýlil a musím se vám omluvit. Rusko totiž není jediné, kde se na YouTube nachází opravdové hudební bizáry. Opět jsem si dal pár piv a zapil to flaškou vína a hledal něco, co jsem neměl. Našel jsem Německo. A troufám si říct, že plastové lžičky jsou pouze malou chybou, kterou soudruzi z NDR vykonali. Tou větší je, že se vůbec rozmnožovali. Protože hudba (pokud se tomu tak dá říkat), kterou vám představím dnes, vám změní na celé Německo názor.

Die Woodys – Fichtl’s Lied

Dva čeledíny už nebavilo pracovat, a tak si odskočili z Trauntenberkova statku a rozhodli se, že si založí kapelu. A co by to bylo za rebélii, kdyby si při tom nedali trochu té marijánky, že? No a asi takhle nějak vznikli Die Woodys. Skvělá hudba pro děcka předškolního věku trpící mentální poruchou, slepotou a hluchotou.

Heidis Küken – Das kleine Küken piept

Většina pornoherců zkouší svůj talent i v normálních filmech. Tady ale děvčátka přeskočila rovnou k jinému umění a rozhodla se zpívat. Pohled na selky v upnutých krojích ležících na slámě je pro mě jako pro Choda pohledem sice slastným, ale tím to hasne. Komerční tah naprosto geniální, ale hudba otřesná. Každý by se měl držet toho, co mu jde nejlépe, a nestrkat pusu tam, kde je špatně využitá. (Kdyby z vás měl někdo zájem o umělecká jména krasavic, stačí mi napsat.)

Takeo Ischi – New Bibi Hendl

Japonec jódlující v německém kroji se slepičkami a s technopopovým podkladem. Má cenu to ještě vůbec více komentovat?

Hoch Tirol – Konis Hupen

Tak ale pozor! Tohle je naprostý skvost. Česká republika má Milana Buričina (Kdo nezná, tomu doporučuji vyhledat.) a Němci mají Hoch Tirol, teda Rakušané, ale není to stejný? Člověk by si myslel, že se jedná o normální folkovou kapelu, dokud se ale na scéně neobjeví frontman. To, že vojáci wehrmachtu jeli na pervitinu se dobře ví, ale tenhle chlápek na něm musel bejt odkojenej místo sunaru, jinak si totiž nedokážu vysvětlit to, co předvádí. Nalepit si na ušmudlanou pracovní kombinézu několik trumpet (nejspíše z kola značky Ukrajina), to už chce řádnou odvahu. Tleskám a už se těším, až si dám bratwürsty.

Die Mayrhofner – Schei-wi-dei-wi-du

Bubnos, Kytaros, Kytaros-zwei, Harmonikos, aneb mušketýři z kartofellsalatu. To je kapela Die Mayrhofner. Cením práci maskérů i kostymérů a především herecký výkon krav. Ostatní hodnotit nemůžu, protože jsem moc málo opilej.

A jelikož jsem opravdu na můj vkus málo opilej, tak už nic víc psát nebudu. V případě stížností, či připomínek se obratťe na Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit