Projekt, který gurmány a zvědavce seznamuje s novými potravinami, které se uvádí na pult obchodních řetězců.  Tajemného zeleného boxu jsme se rozhodli otestovat i my. Jaké tajemství skrýval únorový Brandnooz box?

Brandnooz se s více než sto tisíci registrovanými uživatelů řadí mezi klíčové evropské informační a zážitkové portály se zaměřením na potraviny. Únorový box je plný pití, ale i chutných novinek, které nezkazí žádnou party. Pojďme se společně podívat, co přesně bylo uvnitř.

Brandnooz box – Únor 2017

Kand ketchup – 300 ml inovovaného kečupu Kand ve skle, který je navíc bez přidaného cukru. Veškerá sladidla jsou navíc přírodního rostlinného původu. Jedním z nich je například Sevie. Protože má směs 0 glykemický index, neovlivňuje hladinu krevního cukru. I cena 24 Kč je velmi sympatická.

Rama s kokosovým a mandlovým olejemNovinka na pečení, vaření i k namazání o které si i po polovině spotřebování stále nemůžu udělat názor. Na jednu stranu velmi sympatické rostlinný margarín s kvalitními oleji z kokosu, mandlí, lněných semínek a slunečnice. Pokud si ji ale namažete na pečivo, jeho chuť to velmi ovlivní. Určitě je třeba ji zkusit, protože je to něco úplně jiného, než na co jste byli doposud zvyklí. Ramu koupíte za 43,90 Kč.

Nápoje

Semtex Krvavý pomeranč – Příchuť krvavý pomeranč mne překvapila tím, že není tolik kyselá jako jiné citrusové příchutě. Nejsem ale z těch, které umí energy drinky patřičně ocenit. Za 29,90 Kč bych asi nápoj mezi ostatními v obchodě nevybrala.

Aquila Veritea – Dva čaje od Aquily v nové ikonické designové lahvi. Černý čaj s příchutí citronu a zelený s příchutí broskve. Chutná alternativa přeslazených limonád. Kdo má rád čaje od Aquily, určitě bude spokojen stejně jako já. Cena 23,90 Kč na 0,5 l mi přijde ale mnoho.

Toma – Citron a máta je sympatickou jemně perlivou vodou, která osvěží. Je bez umělých sladidel a dostanete ji za 14,90 Kč.

Slané

Bohemia Kotlíkové arašídy – Tuto exkluzivní novinku 2x obalované v těstíčku a pozvolna smažené arašídy musíte vyzkoušet. Příchuť sladkého chilli a červené papriky a je opravdovou lahůdkou, která opravdu polechtá vaše chuťové buňky. Stojí sice 49,90 Kč. V Balení, které má 300 gramů je toho ale opravdu hodně. Pro večery s přáteli jako stvořené.

Bohemia kotlíkové brambůrky S příchutí mořské soli a rozmarýnu. Plátky jsou silnější, více usmažené a tvrdší. Chuťově jsou opravdu velmi dobré. Při kousání je ale třeba dát pozor, aby se tvrdá a ostrá hrana lupínku nezabodla do dásně. To jde totiž velmi snadno. Za 29,90 Kč bych čekala trošku více než pouhých 50 gramů, po kterých se rychle zaprášilo.

Sladké

Dr. Oetker – Mousse au CocolatNadýchaná čokoládová pěna, kterou si připravíte doma během pár minut. Postačí vám k tomu plnotučné mléko a elektrický šlehač. My byly naprosto spokojené a

PedroSladká retro vzpomínka, která je mixem cukrových bonbonů – kostiček i čoček různých příchutí. 150 gramů jistě oceníte vy i celá rodina.

foto: Zuzana Mihaliková

Zažijte každý měsíc nové překvapení a vyzkoušejte také novinky spolu s rodinou či přáteli v pohodlí vašeho domova! A které z těchto novinek zachutnaly vám?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit