David Černý je nejen autorem několika výrazných objektů a plastik, ale také dobrým vizionářem. Nyní slaví krásné kulaté 50. narozeniny, ke kterým si v létě nadělil knihu.

David Černý rád překvapuje a možná i šokuje širokou veřejnost. Je jen málo lidí, kteří se s některým jeho děl nikdy nepotkali, a nebo netuší, že je právě David Černý jejich autorem. Černý své plastiky a nejrůznější objekty velmi rád umisťuje do veřejných prostor, kde si je může prohlédnout prakticky kdokoliv.  Veškerou produkci si povětšinou zajišťuje sám a jeho díla přerůstají naše hranice a jsou známá i ve světě.

Většina jeho děl je k vidění především v Praze, Jsou to například: Hlava Franze Kafky u metra na Národní třídě.

Úplně poprvé na sebe ale David upozornil plastikou kráčejícího trabantu, poté se rozhodl, že natře na růžovo tank. Na přelomu 90. let pak pověsil v průchodu Lucerny za nohy koně, kterému na břicho posadil svatého Václava. Pak přišla na řadu miminka šplhající po Žižkovském vysílači. V roce 2009 pak následovala velká plastika Entropa, na které záměrně opomněl Velkou Brtánii, což vzbudilo rozruch v celé Evropě. Před pěti lety pak pro olympiádu v Londýně vyrobil klikující červený autobus doubledecker a pro OH v Riu pohybující se nohy Emila Zátopka, které byly zavěšeny po celém Českém olympijském domě.

Černého dílo nezůstalo bez odměny. V roce 2000 obdržel Cenu Jindřicha Chalupeckého.