Dan Vávra a jeho studio Warhorse po několikaleté usilovné práci konečně vypustí do světa Kingdom Come. Více než nadějně vypadající středověké RPG vychází 13. února na všech platformách. Pojďme si ho připomenout skvělým trailerem a krátkým shrnutím informací.

Kingdom Come je realistické RPG z pohledu první osoby zasazené do období středověké Evropy, kolem roku 1403. Děj se odehrává v Českém království, které upadlo do doby temna potom, co umřel všemi milovaný vladař Karel IV. V této době, kdy denním chlebem byla korupce, rozbroje a války, připadla koruna po Karlově smrti jeho synu Václavovi. Bohužel ten se nedokázal moci chopit s takovou sebejistotou a odhodláním jako jeho otec. Naopak, svůj život žije požitkářsky a jeho ambice jsou velice nízké. Toho se snaží využít uherský král a Václavův nevlastní bratr Zikmund, přezdívaný liška ryšavá, a chce pod falešným přátelstvím převzít moc. Načež svého bratra unese a uvězní, čímž způsobí lavinu chaosu, bezpráví a drancování.

V tento moment se vžijete do Jindřicha (v anglické verzi Henryho), syna vesnického kováře, jehož život se obrátí naruby po tom, co jeho vesnici napadne Zikmund a vyvraždí celou jeho rodinu. Vesnice lehne popelem a Jindřich jako jeden z mála unikne. Vykoupením mu bude služba pánu Racku Kobylovi, který zbrojí proti vojsku Zikmunda a jeho kruté tyranii.

Příběhová stránka i prostředí je založena na skutečnosti, vy se krom této hlavní dějové linie dočkáte jak je u RPG her zvykem nespočtu side questů, které můžete řešit podle svého uvážení. Herní plocha bude rozsáhlá, bude obsahovat několik realisticky zpracovaných vesnic, hradů atd. Nebudou chybět ani detailně zpracovaná příroda a les, který v herním průmyslu nikdy nebyl realističtější. Jen dodám, že celou hru pohání CryEngine verze 3, který byl typickým pro jednu z nejlépe vypadajících herních sérií – Crysis. K dispozici vám bude rozmanitý arzenál dobových zbraní ve spojení s propracovaným soubojovým systémem. Ten vznikl na základě šermířských soubojů té doby, ve spolupráci se zkušenými šermířskými znalci. Proto vás nemine velký počet soubojů, šermířských arén, obležení a velkolepých bitev. To vše bude bude doprovázet moře realistických detailů, jako je potřeba spánku, jídla, vytváření pověsti na základě vašich činů, které budou ovlivňovat svět kolem vás, jízda na koni, alchymie… Nesmím opomenout ani soundtrack z dílny symfonického orchestru z Rudolfina.

Hra vychází 13. února a už podle předběžných záběrů se bude jednat o skutečně realisticky ztvárněnou hru, jejíž originalita a zpracování určitě osloví (minimálně) každého milovníka RPG. Už teď je nutnost smeknout před celým týmem Warhorse. Od původního kickstarter projektu, vznikla po několika letech plnohodnotná hra, která se bude ucházet o roli áčkových her ve světovém herním průmyslu. Svoje příznivce si hra už dávno získala, tak snad vše dopadne na výbornou a světlo světa spatří plnohodnotné dílo z české produkce, které neupadne v zapomnění. Našlápnuto má více než slibně.

Předobjednávky na hru: https://kcd.kochmedia.com/cs

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit