Kontroverzní román Dánská dívka byl doposud zpracován pouze na filmovém plátně. To se ovšem nyní snaží změnit spolek SpoluHra společně s Divadlem Na Fidlovačce, kteří usilují o divadelní adaptaci Dánské dívky na pražské scéně. Lístky na slavnostní světovou premiéru, která se uskuteční 14. listopadu 2019, můžeš už nyní zakoupit na portálu Hithit.

Historický román Dánská dívka se odehrává v období 20. a 30. let 20. století a líčí skutečný příběh manželů Wegenerových, kdy Einar Wegener jako jeden z prvních lidí na světě prošel operativní změnou pohlaví. Vše začíná momentem, kdy malířka Greta požádá svého manžela Einara o pomoc při tvorbě obrazu. Udělá si z něj modelku. Netuší ovšem, že rozmotala dávné trauma. Že v nitru jejího manžela žije žena – Lili. A Greta se ve své bezpodmínečné lásce a odvaze rozhodne, že Lili pomůže na svět. A profesor Bolk je připraven…

Spolek SpoluHra a Divadlo Na Fidlovačce chce kontroverzní téma trans osob a jejich tranzice širšímu publiku. K tomu, aby se tak skutečně stalo, jim v tuto chvíli schází potřebné finance. Ty se rozhodli vybrat prostřednictvím sbírky na crowdfundingovém serveru Hithit.cz.

Přispěvatelé si tu kromě vstupenky mohou zakoupit i další zajímavé odměny jako třeba lístky na další představení spolku SpoluHra nebo třeba výlet do Drážďan. “Vybrané peníze využijeme zejména na technickou realizaci představení (režie, výroba kulis, výroba scény a kostýmů). Dále potřebujeme prostředky na hudbu a choreografii. Naším cílem je zajistit divákovi co nejintenzivnější zážitek z tohoto silného lidského příběhu, který vyniká mimo jiné i svou výtvarností,” popisuje Filip Morštadt za SpoluHru.

Dramatizace se ujala scénáristka Kateřina Jonášová, pro kterou se tento příběh stal osobním. Režie se chopil jeden z nejoriginálnějších mladých režisérů současnosti Jakub Čermák. V hlavních rolích uvidíš Daniela Krejčíka, Petru Horváthovou, Jiřího Korna a Anetu Krejčíkovou. Světová premiéra dramatizace knihy Davida Ebershoffa, kterou proslavil stejnojmenný oskarový film s Alicii Vikander a Eddiem Redmaynem v hlavních rolích, je pro Fidlovačku a SpoluHru událostí sezóny.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit