Rok 2015 byl celkem produktivní, co se týče mého společenského života. Teda, podle mojí mamky to žádný společenský život není, resp. jako společenský život považuje, že si zajdeme s kamarády na výstavu a pak jí probereme u 2 dcl vína a ne, že koupíme 0,75 l vína, s tou se utáboříme na Scéně a pak běháme někde po centru a klubech až do ranních hodin. Nicméně já jsem svůj společenský život nechala ubírat spíše tímto směrem a společenská se cítím až dost.

Dostala jsem se letos na dost akcí. Některé byly tradiční a slabší, jako Votvírák, některé menší, jako pár pátků ve Stormu (kam bych měla už dostat členskou kartičku), některé byly větší a pro mě premiérové a některé byly už prostě moc, jako Imagination afterparty. Na spoustu z nich jsem se hlavně dostala díky CZECHMAGU, takže za to patří velké dík. Prolítala jsem spoustu klubů a privátů a občas jsem byla i ráda, že jsem doma v posteli a spim.

Tady je TOP 5, kde jsem se za ten rok vlastně ocitla.

I. LET IT ROLL

Na Let It Roll jsem se dostala letos poprvé, i když jsem se tam chystala už poslední dva roky zpátky, ale jak to tak bývá, většinou je těžký najít někoho, kdo by jel s vámi. Letos to vycházelo tak nějak všechno dobře. Měla jsem čas, měla jsem peníze, byli i lidi (s/o Vojtovi, protože se mnou jezdí fakt všude), co by jeli, a jako bonus jsem dostala akreditaci.

Kdybych měla říct, jaký byly nejlepší 4 dny z roku 2015, tak by to byly tyhle. Všechno vycházelo tak, jak mělo. Furt se někde objevoval nějaký rum, u stanů jsme měli bazének, bylo asi 40°C a ráno jsme chodili lézt po hangárech. A i když jsem za ten víkend naspala tak nula hodin (asi), vyšlo tak nějak všechno, co mělo, a tak nějak bych si takhle dokázala představit celý léto.

Jenom ty drumy bych na chvíli asi vypla.

II. X-MASSACRE

X-Massacre byla další akce, na kterou jsem dostala díky CZECHMAGU. Letos to bylo taky mojí premiérou, a kdyby nebylo toho, že Let It Roll s sebou nesl i léto, stanování a všechny tyhle ty věci, možná by ho i X-Massacre předběhl. Z druhý strany hudbu, kterou hráli na masakru bych nedokázala poslouchat 3 dny v kuse. To je taková ta sranda, která mi stačí 2x – 3x za rok.

III. BLBECHOVA CHATA

Tohle byla ta nejvíc random akce a zároveň nejlepší privát z ’15. Původně jsme měli jet na chatu k jedné holce, která slavila 18. narozeniny, ale ten den se nějak zalekla, že by k ní mělo přijet další 15 lidí, tak nám řekla, že se teda strašně omlouvá, ale že ta akce u ní “nebude”. A protože jsme byli tak nějak ready někam odjet nebo někam jít, tak jsme se srazili s tím, že půjdeme alespoň někam do Prahy, když v tom přišel Vojta a řekl: “Pojedeme ke mně na chatu.” A tak jsme jeli.

Byla to chata, která obsahovala asi všechno, co měla. Od malého nedorozumění ve vlaku, přes zlomenou Kapitánovu ruku ještě dřív, než jsme tam dojeli, tak 20 km výšlap do kopce, hraní na schovku v lese nebo Zrzkovo bone přes Soda Stream. Ale bylo to na Křivoklátsku, byl podzim a byla to strašná střela.

IV. LETNÍ STŘEDEČNÍ STORMY

Letní středeční Stormy jsou moje oblíbený Stormy. Jednak byly za free, jednak tam furt hráli dobře, bylo tam málo lidí a venku bylo teplo, takže jsme tam mohli sedět. Byla jsem tam asi 3x v srpnu, většinou jsem si potom hecla i práci, naposled jsem tam byla, když jsem do práce zaspala (ups). I tohle ale odstartovalo sezónu, kdy jsme začali chodit do Stormu skoro každý  pátek.

V. FINGERS UP

Fingers Up byl můj druhý velký festival letošního léta. Taky díky CZECHMAGU a překvapivě jsem tam jela i dalším redaktorem z CZECHMAGU, Matějem. Byl to první festival, pro který jsem ujela víc jak 50 km, takže jsem se objevila na Moravě v Mohelnici.

Kdyby nebylo MØ, tak bych se o tomhle festivalu nejspíš ani nedozvěděla, protože indie poslouchám hodně okrajově, ale MØ je srdíčko, takže bylo přirozený, že jsem chtěla jet. Celý festival byl oproti ostatním takový hodně rodinný, protože tam bylo málo lidí, ale asi to k němu i pasovalo. Všechno to indie nahazovalo takovou strašně mírumilovnou atmosféru, takže jsme sedávali na trávě, leželi pod stanem, šli asi tisíc kilometrů k Matesově babičce v největším vedru a po cestě trhali kukuřice.

Taky jsme se poznali s kluky ze slovenské kapely Frequency, kteří nás protáhli do vipka a prakticky s námi kalili zbytek noci. A hlavně jsem viděla MØ z první řady a při stagedivingu mi šlápla na objektiv.

MMXV. SILVESTR

Silvestr byla poslední párty loňského roku a zároveň první letošního, a jestli má platit rčení: “Jak na Nový rok, tak po celý rok,” tak mám vážně strach, co mě v 2016 čeká, protože tenhle Silvestr byl svým způsobem mimo moje chápání.

Letos jsme vyměnili Prahu za Špindlerův Mlýn a byla to asi nejlepší věc, co jsme mohli udělat. Byl tam jeden z nejlepších novoročních ohňostrojů, co jsem viděla, začalo sněžit na půlnoc, všechno se třpytilo a v těch horách to prostě bylo celý tak nějak kouzelný. Takže jestli chcete zažít nějaký ten lepší Silvestr, tak určitě ve Špindlu.

A až budete hledat ubytování, tak jedině hotel Centrál, jsou tam moc milí lidi a slušný párty po chodbách.

Na závěr řeknu, že doufám, že budu i v nula šestnáct stejně nesmrtelná a že loni byla sranda :-))))

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit