Léto i prázdniny jsou teprve ve své polovině, takže pokud chcete ještě někam k moři a nejste zrovna pro dovolenou spojenou s nepokoji za Středozemním mořem, tak určitě jeďte do města Rovinj na západním pobřeží Istrie v Chorvatsku.

Po cca. 8 hodinách autem se dostanete do oblíbeného turistického letoviska s historickým centrem, které si jako jedno z mála zanechalo benátský ráz, a tak se můžete do nekonečna procházet v úzkých uličkách obklopeni vysokými zdmi budov a hledat, co všechno skrývají. Najdete tak například Valentino Cocktail & Champagene bar, kde si dáte svůj drink netradičně na útesu při západu slunce, nebo restauraci, kde si sníte to, co si sami ulovíte.

Rovinj také skrývá několik galerií a ateliérů, takže si na své přijdou i milovníci umění. V ateliérech se můžete podívat na tvorbu místních obyvatel a popřípadě si i něco koupit. V Heritage Museum of Rovinj momentálně probíhá exhibice francouzského malíře Pabla Picassa, která trvá až do 29. září 2015.

Pro ty, kteří mají raději aktivní dovolenou tu jsou připraveny půjčovny kol, se kterými si můžete prohlédnout okolí po několika cyklostezkách. Můžete se taky vypravit na moře potápět se nebo si půjčit plachetnici, člun nebo se jen tak projet na jet ski.

Rovinj je zkrátka vhodná pro všechny.

photo credits Tereza Jednička

A kam jezdíte na dovolenou vy? Preferujete spíše aktivní dovolený na horách, odpočinkový u moře nebo raději celý dny objevujete města? Jaké jsou vaše oblíbené destinace? Inspirujte nás v komentářích!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?