Australská kapela Tame Impala vydala 17. července nové album s názvem Currents. Harley Brown z hudebního magazínu Spin ohodnotil album celkovým počtem bodů 9 z 10 a slovy dodal, že nejkouzelnější na albu Currents je to, jak efektivně Kevin Parker dokáže manipulovat s posluchačovými pocity aniž by přitom vyzradil ty své. Alexis Petridis z britského deníku The Guardian zas ocenil album 5 hvězdičkami. Je to zatím to nejlepší, co Tame Impala vydali?

Kapela je známá pro své originální mixování různých hudebních žánrů a psychadelických efektů, které se sice nemusí hned tak každému líbit, ale pokud ano, jsou požitkem pro poslech. Jejich první debutové album Innerspeaker bylo velmi dobře přijato kritiky, další album z roku 2012 Lonerism bylo dokonce oceněno cenou Grammy jako Best Alternative Music Album. Čím je tedy Currents lepší než Lonerism?

Kritky je letošní album celkově hodnoceno nadprůměrně. Na žebříčku v Austrálii je umístěno na prvním místě, ve Velké Británii na třetím místě a v USA na sedmém místě.

Co se melodie týče, nic nepřekoná singly jako jsou Elephant nebo Feels Like I Only Go Backwards, ale na albu Currents je poznat, jak se Tame Impala zdokonalují v psychadelickém žánru a uměji ho podat tak, že není možné vyhnout se přívalům pocitů, které tato hudba vyvolává. Osobně si nemyslím, že by bylo toto album nejlepší ze všech, které Tame Impala vydali, ale ukazuje se zde, že se nebojí pouštět do nových a zajímavých projektů. A to se cení!

Určitě stojí za to si Currents poslechnout.

zdroj: www.wikipedia.en

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?