Slyšeli jste o Red Bull Can You Make It? 2016? Ano, už jsme o této akci několikrát psali. Je to výzva pro všechny vysokoškolské studenty, kteří se nebojí přijít o všechno. Bez mobilních telefonů, peněženek a kreditních karet musí procestovat Evropu, získat co nejlepší zážitky a doputovat až do Paříže. Mají povolené pouze jedno platidlo – plechovky Red Bullu.

Jednou ze skupin, která se chce této výzvy zúčastnit, je i český tým Zezadu. Už se účastnili několika Red Bull akcí – například Red Bull Rapids, akce, pro kterou vůbec tým Zezadu vznikl. V posádce byl i český kajakář Jiří Prskavec a tým se se svým hydroplánem Top Ginem umístil na 2. místě. Jako přihlášku na Can You Make It? 2016 si připravili originální video, s jehož tvorbou pomáhala i Eliška Podzimková, známá pod svou internetovou přezdívkou animateny.


Hlasujte zde – www.redbullcanyoumakeit.com/cs/applications/6223!


“U nás platilo dvakrát měr a jednou řeš. Nad konceptem jsme zabíjeli naše mozkové buňky téměř dva týdny. Při vymýšlení videa jsme se od prvního začátku chtěli odchýlit od klasického storyboardu a představování týmu. Pár let se zabýváme točením videí, proto byl náš úkol posunout také vizuální efekt o příčku výš. Naše video ukazuje pomocí techniky stop-motion, převráceného horizontu a jednoduchých animací cestu nás tří kamarádů, spíš vtipně, ale zároveň pravdivě, směrem k Paříži a Eiffelově věži, kde celý závod Can You Make It? končí. Cestou volíme dopravní prostředky které nám jsou blízké, jen snad pomocí deštníku nikdo z nás standartně necestuje,” popisuje Jakub Pexa, jeden ze členů týmu Zezadu, který teď shání hlasy, protože do užšího výběru postupuje z České republiky pouze 20 týmů s nejvyšším počtem lajků, ze kterých je pak porotou vybráno 5 na účast v závodu.

Hlasujte zde -
Hlasujte zde – www.redbullcanyoumakeit.com/cs/applications/6223!

Tým Zezadu samozřejmě chce být jedním z nich a my jim za jejich povedené video rozhodně držíme palce. Vyzýváme k pomoci tedy i Vás, čtenáře, protože nyní vše záleží jen na hlasování, které můžete provést na tomto odkaze. Každý lajk je posune blíž k tomuto skvělému zážitku, o kterém si na našem webu ještě určitě hodněkrát přečtete! Hlasovat lze i vícekrát, a tak můžete podpořit i ostatní týmy, které Vás svým videem zaujmou.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit