Slyšeli jste o Red Bull Can You Make It? 2016? Ano, už jsme o této akci několikrát psali. Je to výzva pro všechny vysokoškolské studenty, kteří se nebojí přijít o všechno. Bez mobilních telefonů, peněženek a kreditních karet musí procestovat Evropu, získat co nejlepší zážitky a doputovat až do Paříže. Mají povolené pouze jedno platidlo – plechovky Red Bullu.

Jednou ze skupin, která se chce této výzvy zúčastnit, je i český tým Zezadu. Už se účastnili několika Red Bull akcí – například Red Bull Rapids, akce, pro kterou vůbec tým Zezadu vznikl. V posádce byl i český kajakář Jiří Prskavec a tým se se svým hydroplánem Top Ginem umístil na 2. místě. Jako přihlášku na Can You Make It? 2016 si připravili originální video, s jehož tvorbou pomáhala i Eliška Podzimková, známá pod svou internetovou přezdívkou animateny.


Hlasujte zde – www.redbullcanyoumakeit.com/cs/applications/6223!


“U nás platilo dvakrát měr a jednou řeš. Nad konceptem jsme zabíjeli naše mozkové buňky téměř dva týdny. Při vymýšlení videa jsme se od prvního začátku chtěli odchýlit od klasického storyboardu a představování týmu. Pár let se zabýváme točením videí, proto byl náš úkol posunout také vizuální efekt o příčku výš. Naše video ukazuje pomocí techniky stop-motion, převráceného horizontu a jednoduchých animací cestu nás tří kamarádů, spíš vtipně, ale zároveň pravdivě, směrem k Paříži a Eiffelově věži, kde celý závod Can You Make It? končí. Cestou volíme dopravní prostředky které nám jsou blízké, jen snad pomocí deštníku nikdo z nás standartně necestuje,” popisuje Jakub Pexa, jeden ze členů týmu Zezadu, který teď shání hlasy, protože do užšího výběru postupuje z České republiky pouze 20 týmů s nejvyšším počtem lajků, ze kterých je pak porotou vybráno 5 na účast v závodu.

Hlasujte zde -
Hlasujte zde – www.redbullcanyoumakeit.com/cs/applications/6223!

Tým Zezadu samozřejmě chce být jedním z nich a my jim za jejich povedené video rozhodně držíme palce. Vyzýváme k pomoci tedy i Vás, čtenáře, protože nyní vše záleží jen na hlasování, které můžete provést na tomto odkaze. Každý lajk je posune blíž k tomuto skvělému zážitku, o kterém si na našem webu ještě určitě hodněkrát přečtete! Hlasovat lze i vícekrát, a tak můžete podpořit i ostatní týmy, které Vás svým videem zaujmou.