Česká společnost ZINDULKA koupila jednu z nejprestižnějších a nejdražších internetových domén, Yachting.com. Investice v řádu milionů korun, která je doplněna dalšími miliony korun investic určených na rozvoj, je součástí mohutné zahraniční expanze. Cílem společnosti je stát se do tří let globálním lídrem v oblasti zprostředkování pronájmu lodí. Již nyní se pohybuje ZINDULKA z pohledu počtu nabízených lodí i realizovaných pronájmů okolo pátého místa v celosvětovém měřítku.

“Chceme využít toho, že pronajmutí lodi na strávení dovolené na moři je celosvětově stále populárnější a dostupnější. Přinášíme moderní online službu v takové kvalitě, na kterou jsou lidé již zvyklí z pronájmů hotelů, například booking.com, a řadu navazujících služeb, které konkurence nemůže nabídnout. Na Yachting.com najdou vždy lodě, které jsou v reálném čase dostupné a lze si je s kapitánem či bez něj obratem v dané lokalitě a daném termínu pronajmout. Samozřejmostí je pokročilé vyhledávání a navazující asistenční a zákaznické služby 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Věříme, že zvolená strategie a investice nám umožní dosáhnout pozici světové jedničky v tomto segmentu,” říká Tomáš Vondráček, CEO společnosti ZINDULKA.

ZINDULKA vedle České republiky působí od roku 2017 v Německu, na Slovensku a v Polsku, letos plánuje expanzi například do Ruska, Itálie a dalších evropských zemí. V zahraničí nově funguje pod hlavičkou Yachting.com, kterou společnost zakoupila koncem roku 2017, v ČR zatím pod doménou Zindulka.cz.

Zákazníci mohou aktuálně vybírat z  celkem více než 15 tisíc lodí po celém světě od Chorvatska, Řecka a Itálie přes Karibik, Thajsko, Maledivy, Seychely až třeba po Francouzkou Polynésii. Současné roční tržby společnosti se pohybují kolem 156 milionů korun, cílem je navýšit je do tří let k hranici půl miliardy.

V roce 2014 do společnosti, kterou založil jachtař Jiří Zindulka, majetkově vstoupil Tomáš Vondráček a učinil ji součástí svého holdingu WMC. Ten obsahuje mimo jiné také digitální poradenskou společnost Actum a reklamní agenturu WMC Grey, jejichž know how související s využíváním nových technologií ZINDULKOVI v jeho expanzi výrazně pomáhá. Stejně jako stále vzrůstající celosvětový zájem o trávení dovolené na lodi, které není zdaleka již jenom doménou zkušených jachtařů, ale čím dál více jej využívají i rodiny s dětmi či partičky kamarádů. Dovolená na jachtě či katamaránu totiž nákladově vychází často podobně jako dovolená v hotelech na pobřeží.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit