Petr Čech definitivně po 11 letech opustil Chelsea a přestoupil do konkurenčního Arsenalu. Přestupová částka ani délka Čechovy smlouvy nebyly oficiálně zveřejněny. Arsenal však za českého brankáře zaplatil 10 milionů liber (okolo 384 milionů korun) a poskytl mu čtyřletou smlouvu za 100 tisíc liber (necelé 4 miliony korun) týdně.

Cech- uvod
zdroj: www.ceskatelevize.cz

Otevřenost k médiím

“Mám velkou radost z toho, že mohu spojit své síly s Arsenalem, už se těším na předsezonní přípravu. Zůstal mi stejný hlad po úspěchu jako na začátku kariéry,” uvedl Čech. “Miluji výzvy, které stojí před špičkovými světovými hráči, kteří nastupují v Premier League. Když mi Arséne Wenger řekl o ambicích klubu, o tom, jak vidí moji roli v týmu, rozhodnutí bylo jasné,” dodal.

“Petr Čech je hráčem, kterého jsem dlouhodobě obdivoval, a mám velkou radost, že se rozhodl jít k nám,” sdělil trenér Arsenalu Wenger. “Dokázal v mnoha sezonách, že je jedním z nejlepších brankářů na světě, a pro náš tým bude velkou posilou.”

Pozice

Třiatřicetiletý brankář české reprezentace by v Arsenalu měl mít pozici jedničky, o kterou zřejmě bude bojovat s Wojciechem Szczesnym z Polska. Kolumbijský brankář David Ospina by nejspíš měl klub v nadcházejících týdnech opustit, spekuluje se o jeho přestupu do Fenerbahce.

Zatím není jisté, zdali do klubu přijde i Čechův francouzský trenér Christophe Lollichon , který s hráčem působil již v Rennes a který je nyní pod smlouvou v Chelsea. Za Čecha prý údajně Londýnská Chelsea našla náhradu. A to sice jedničku Stoke – Asmira Begoviče.

Hned na začátku sezony by se Čech mohl představit v utkání proti Chelsea. Oba kluby se 2. srpna utkají ve Wembley o anglický superpohár Community Shield.

Dopis Petra Čecha fanouškům Chelsea

Dopis
zdroj: www.petr-cech.com

Co na závěr dodat. Já osobně doufám, že se Petru Čechovi bude dařit v nadcházející sezoně a nové působiště mu bude svědčit.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?