Petr Čech definitivně po 11 letech opustil Chelsea a přestoupil do konkurenčního Arsenalu. Přestupová částka ani délka Čechovy smlouvy nebyly oficiálně zveřejněny. Arsenal však za českého brankáře zaplatil 10 milionů liber (okolo 384 milionů korun) a poskytl mu čtyřletou smlouvu za 100 tisíc liber (necelé 4 miliony korun) týdně.

Cech- uvod
zdroj: www.ceskatelevize.cz

Otevřenost k médiím

“Mám velkou radost z toho, že mohu spojit své síly s Arsenalem, už se těším na předsezonní přípravu. Zůstal mi stejný hlad po úspěchu jako na začátku kariéry,” uvedl Čech. “Miluji výzvy, které stojí před špičkovými světovými hráči, kteří nastupují v Premier League. Když mi Arséne Wenger řekl o ambicích klubu, o tom, jak vidí moji roli v týmu, rozhodnutí bylo jasné,” dodal.

“Petr Čech je hráčem, kterého jsem dlouhodobě obdivoval, a mám velkou radost, že se rozhodl jít k nám,” sdělil trenér Arsenalu Wenger. “Dokázal v mnoha sezonách, že je jedním z nejlepších brankářů na světě, a pro náš tým bude velkou posilou.”

Pozice

Třiatřicetiletý brankář české reprezentace by v Arsenalu měl mít pozici jedničky, o kterou zřejmě bude bojovat s Wojciechem Szczesnym z Polska. Kolumbijský brankář David Ospina by nejspíš měl klub v nadcházejících týdnech opustit, spekuluje se o jeho přestupu do Fenerbahce.

Zatím není jisté, zdali do klubu přijde i Čechův francouzský trenér Christophe Lollichon , který s hráčem působil již v Rennes a který je nyní pod smlouvou v Chelsea. Za Čecha prý údajně Londýnská Chelsea našla náhradu. A to sice jedničku Stoke – Asmira Begoviče.

Hned na začátku sezony by se Čech mohl představit v utkání proti Chelsea. Oba kluby se 2. srpna utkají ve Wembley o anglický superpohár Community Shield.

Dopis Petra Čecha fanouškům Chelsea

Dopis
zdroj: www.petr-cech.com

Co na závěr dodat. Já osobně doufám, že se Petru Čechovi bude dařit v nadcházející sezoně a nové působiště mu bude svědčit.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit