Jistě jste si všimli, že se Vám snažíme co nejčastěji přinášet rozhovory se zajímavými osobnostmi všech kulturních odvětví, a to nejen z Česka a Slovenska. Dnes tu pro Vás máme rozhovor s Annet Charitonovou, mladou holkou z Brna, která se pohybuje více směry. Věnuje se YouTubu, módě a nyní především i hudbě, o které bude z největší části i tento rozhovor.

Annet Charitonovou mnozí z Vás budou znát možná pouze pod přezdívkou AnnBloggerKid, pod kterou vystupuje na svém YouTube a stejné jméno nese i její blog. I přesto, že pochází z Ruska, její tvorbu diváci sledují převážně v češtině, popř. angličtině, které dává přednost zejména, co se týče hudby.
Do povědomí širších vrstev se dostala díky spolupráci s Benem Cristovaem, s kterým se potkala ve své škole, ve které zrovna přednášel. Ben si ji našel na jejím YouTube, zalíbila se mu a následně spolu začali tvořit. S Benem objíždí jeho turné, nahráli společnou píseň #UTEBEBEJT a my zatím můžeme pouze vyčkávat, co bude dál.

11011602_841128875980736_3895556286473965887_o

Vím, že dokážu udělat ještě mnohem víc, a proto říkám, že to tím nekončí, ale pouze začíná. Velké věci teprve přijdou.

Ahoj Annet, nebudeme to natahovat a rovnou půjdeme k věci. Začátkem září jsi vydala svůj první singl “Remain Silent” a to na svém novém kanále zaměřeném čistě na hudbu. Jaké jsou prozatím ohlasy a co pro tebe znamená takhle něco vydat? Bereš to jako nějaký velký posun?

Ahoj, ohlasy jsou zatím úplně skvělé. Moc si vážím toho, co lidi píšou, je to neuvěřitelný. Určitě je to pro mě něco nového a vydáním tohoto songu jsem si splnila další sen, takže nějaký posun to je, ale pracuji dál a doufám, že to bude větší a větší.

Je pravda, že o celou postprodukci klipu ses postarala ty? Kdo další se na tom celém podílel a ráda bys mu vzdala hold?

Ano, samozřejmě je to pravda. Jelikož se tomu nějakou dobu věnuji skrz YouTube vlogování, chtěla jsem si zkusit udělat i klip a tím vlastně i dodat opět něco od sebe tomuto songu. Jistě ale musím zmínit skvělého režiséra Tomáše Bláhu, který právě klip natáčel a stejně tak i například klip na song #utebebejt s Benem.

12000980_937384163021873_6974396307619088724_o

A jaké jsou teda tvoje budoucí plány, můžeš něco prozradit? Budeš se více věnovat hudbě místo vlogům a blogu?

Rozhodně nechci omezit nic z toho, co momentálně dělám. Tvořit hudbu je pro mě velký sen a chci s tím začít pořádněji, zároveň ale blogování je pro mě velká věc a baví mě to, proto bych to rozhodně nezahodila. Baví mě dělat více věcí naráz a tak nějak si dělat situace složitější.
Co se týče budoucích plánů, tak určitě pracuji dál na nových věcech. Kdy vyjdou říct nemůžu, jelikož dokončit a vydat Remain Silent třeba trvalo skoro rok, haha. Proto doufám, že další věc tu bude dřív.

S Benem Cristovaem budeš objíždět turné po celé republice. Na jakou zastávku v kterém městě se nejvíc těšíš? Kde se ti v minulosti nejlépe koncertovalo?

Já nedokážu říct, kam se těším nejvíc, jelikož se může stát, že právě tam ta show nakonec nebude úplně taková, jak jsem si představovala, že jo. Těším se vždy na každou show. Dočkám se přímo té chvíle a tu si užiju nejvíc. V minulosti jsem si užila každou show. Ty, na které ale hodně vzpomínám je Roxy v Praze, Fléda v Brně nebo Krnov a také moje úplně první show s Benem na festivalu HRADY CZ taky v Brně.

Chystáte kromě společných koncertů například i další společný song?

Tady vždycky říkám, abyste se nechali překvapit.

Ok. A jak zpětně hodnotíš song “U tebe bejt”, který s Benem máš? Již několikrát jsi říkala, že ti je sympatičtější angličtina před češtinou, pokud byste spolu plánovali další song, snažila by ses prosadit, aby byl v angličtině?

Sice mi je sympatičtější angličtina před češtinou, ale neříkám, že v budoucnu nic v češtině neudělám, protože přece jen, ty lidi to tady potřebují. Ne každý rozumí anglicky, což je škoda, haha, ale je to jasné a je potřeba vyhovovat i těm, co mě chtějí poslouchat a při tom i rozumět.

Co ti v poslední době hraje nejvíce ve sluchátkách? Máš nějakého interpreta, od kterého čerpáš inspiraci jak v životě, tak v hudební tvorbě?

Poslední dobou je to určitě Fetty Wap s jeho novým albem a také Abel s albem Beauty Behind The Madness. Hodně mě teď baví nacházet nějaké cizí neznámé interprety nebo DJe, kteří svou hudbu dávají třeba na soundcloud. Jména ale asi neřeknu a nechám si je pro sebe, jelikož je to pak pro mě i takový osobnější.
Inspiraci v životě… To je těžký říct, ale asi to bude Beyoncé. Krásná žena, maminka, prostě nádherná inspirace.

Opomeneme hudbu a přesuneme se k tvému dalšímu “koníčku” – módě. Jak v současné době hodnotíš módu v České republice? Jaké máš postřehy z nedávné události MBPFW, kterou jsi navštivila?

Já bych řekla, že, co se týče módy, tak se teď Česká republika hodně posunula. Samozřejmě tu vždy najdeme něco úplně mimo, ale je už mnohem zábavnější chodit po ulicích a sledovat, kdo jak vypadá. MBPFW byl naprosto super. Fashion weeky mě inspirují vždy ze všechno nejvíc. Na co jsem se těšila asi nejvíce a z čeho jsem měla po celou dobu přehlídky husí kůži, byla přehlídka ODIVI v kolaboraci s VR/Nobody. Co mě také moc bavilo byl Lukáš Macháček a Jakub Polanka, ale mohla bych vlastně vyjmenovat vše, protože bych byla schopná pořídit si každý kus a nosit jej.

11935675_418748844994660_2669740228533933603_o

Co by sis na sebe za žádných okolností nikdy neoblékla?

Never say never. Opravdu nemůžu uvěřit, že to říkám, ale je to tak, haha. V tomto případě člověk opravdu neví. Přijde nová móda, nový trend a třeba poběžím zrovna na FW v nečem, co bych v tuto chvíli vůbec nepochopila.

V létě jsi oslavila své 16. narozeniny. Většina holek v tomto věku teprve přemýšlí, co by v budoucnu rády dělaly, ty toho máš za sebou už poměrně mnoho a možná už víš, jakým směrem se chceš vydat. Kde a jak se vidíš za 10-20 let?

Úplně jsem je popravdě neoslavila, ale ano je mi 16, hahaha. Ano, co bych chtěla dělat, vím, ale kde se za takovou dobu vidím říct nemůžu. Před rokem bych ani náhodou neřekla, že se mi splní taková přání jako teď. Pomalu ani nemůžu říct, s čím přijdu zítra, natož za 10 let. Třeba se toho moc nezmění nebo naopak se změní věcí hrozně moc. Doufám, že se mi povede zrealizovat mnoho projektů, tvořit hudbu a že se s tímto dostanu, co nejdál a budu se tím živit.

Co plánuješ udělat jako první významnější věc, až ti bude 18?

No rozhodně mám v plánu utíkat na poslední jízdu, záverečný test a pak pro řidičák, haha. 

11958127_418464195023125_4542682562357368772_o

Už jsi to v minulosti určitě někdě říkala, ale třeba se to od té doby změnilo – co k tomuto dni hodnotíš jako svůj největší úspěch?

Song #utebebejt je rozhodně věc, po které se spoustu věcí změnilo. Velkým krokem pro mě je i vydání Remain Silent. Ale vím, že dokážu udělat ještě mnohem víc, a proto říkám, že to tím nekončí, ale pouze začíná. Velké věci teprve přijdou.

Díky za tvůj čas věnovaný tomuto rozhovoru a pokud bys chtěla na závěr něco vzkázat všem, co to čtou, máš možnost.

Vždy říkám, abyste dělali to, co vás baví, naplňuje a to, co vám dělá radost. Pokračujte v tom, co děláte, zkoušejte nové věci a buďte více pozitivní.
Samozřejmě bych ale chtěla poděkovat všem vám, kdo mě sledujete a podporujete. Bez vás by to nebylo takový, jaký to je, díky! Doufám, že vás má tvorba bude bavit i dál.

Pokud byste chtěli Annet vidět a slyšet naživo, stačí si koupit lístky na nejbližší koncert Bena Cristovaa v tvém okolí – zde! Zároveň nezapomeň hlasovat pro AnnBloggerKid v soutěži Blogerka roku v kategorii fashion – hlasuj zde!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit