Pražské Letňany by se brzo měly stát kromě místa, kam nikdo nejezdí, protože jsou tam pouze pole, také vládní čtvrtí. Již nějakou dobu o tom jedná pražský primátor Hřib s premiérem Babišem, který přišel i s vlastním návrhem, jak by vládní čtvrť měla vypadat.

Letňany jsou místem, kde hned když vylezete z metra (pokud vůbec do zastávky někdy dojedete), můžete hned začít sbírat u cesty brambory. Občas sem zavítá pár nadšenců na výstavu bazénů, anebo parta svalnatých chlápků v upnutých tílkách na festival elektronické hudby. Jinak jsou Letňany prostě pole, dlouhé pole, na kterém máte možnost pozorovat zakulacení Země.

A jelikož Česká republika nemá nic důležitějšího k řešení než pole za Prahou, tak se premiér Andrej Babiš rozhodl pole zorat a postavit zde vládní čtvrť. Nebyl by to Andrej Babiš, kdyby nepřišel s megalomanským plánem, a tak krom čtvrti pro vládu by se zde měla nacházet také obytná čtvrť, velký park a nemocnice.

Mezitím, co se Andrej Babiš hádá se Zdeňkem Hřibem, kdo že to vůbec zaplatí a jestli se vůbec bude čtvrť stavět, tak se celému tomuhle plánu na zoubek podíval uživatel twitteru @KozelVPorcelanu, který podrobně vymodeloval celý návrh, a ukázal tak všem, že se jedná o hroznou, ale hroznou kravinu. Plánovaná nemocnice, která má být tedy podle premiéra trauma-centrem, kde nejspíše hodlá léčit svá traumata z rozhovorů s primátorem Hřibem, se velikostně rovná zhruba tak velikosti Hvězdy smrti z Hvězdných válek. Třešničku na dortu celé situaci přidává fakt, že premiér chce, aby jeho Hvězdu smrti zaplatili Pražané. Ano, ti zlí povstalci, kteří svolávají demonstrace a brání se k připojení k jeho Agroimpériu.

Jak celý tento absurdní plán dopadne je ve hvězdách, každopádně nechť nás síla provází.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?