Pražské Letňany by se brzo měly stát kromě místa, kam nikdo nejezdí, protože jsou tam pouze pole, také vládní čtvrtí. Již nějakou dobu o tom jedná pražský primátor Hřib s premiérem Babišem, který přišel i s vlastním návrhem, jak by vládní čtvrť měla vypadat.

Letňany jsou místem, kde hned když vylezete z metra (pokud vůbec do zastávky někdy dojedete), můžete hned začít sbírat u cesty brambory. Občas sem zavítá pár nadšenců na výstavu bazénů, anebo parta svalnatých chlápků v upnutých tílkách na festival elektronické hudby. Jinak jsou Letňany prostě pole, dlouhé pole, na kterém máte možnost pozorovat zakulacení Země.

A jelikož Česká republika nemá nic důležitějšího k řešení než pole za Prahou, tak se premiér Andrej Babiš rozhodl pole zorat a postavit zde vládní čtvrť. Nebyl by to Andrej Babiš, kdyby nepřišel s megalomanským plánem, a tak krom čtvrti pro vládu by se zde měla nacházet také obytná čtvrť, velký park a nemocnice.

Mezitím, co se Andrej Babiš hádá se Zdeňkem Hřibem, kdo že to vůbec zaplatí a jestli se vůbec bude čtvrť stavět, tak se celému tomuhle plánu na zoubek podíval uživatel twitteru @KozelVPorcelanu, který podrobně vymodeloval celý návrh, a ukázal tak všem, že se jedná o hroznou, ale hroznou kravinu. Plánovaná nemocnice, která má být tedy podle premiéra trauma-centrem, kde nejspíše hodlá léčit svá traumata z rozhovorů s primátorem Hřibem, se velikostně rovná zhruba tak velikosti Hvězdy smrti z Hvězdných válek. Třešničku na dortu celé situaci přidává fakt, že premiér chce, aby jeho Hvězdu smrti zaplatili Pražané. Ano, ti zlí povstalci, kteří svolávají demonstrace a brání se k připojení k jeho Agroimpériu.

Jak celý tento absurdní plán dopadne je ve hvězdách, každopádně nechť nás síla provází.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit