Představte si, že jste král a vaše služebnictvo vám každý měsíc vybírá doplňky a kosmetiku na míru danému měsíci. Přesně tohle si můžete užít se službou Box for King!

Že nechápete, jak to funguje? Je mi to jasný. Je to ale úplně jednoduchý koncept! Tato firma na každý měsíc připraví tématický balíček, který se skládá z kvalitních produktů pro muže. Tento balíček pak už jen objednáte a pošťák vám ho donese až pod nos, prostě jako služebnictvo.

S touto firmou jsem navázal kontakt a připravil jsem pro vás unboxing jednoho z jejich balíčků a rozhovor se zakladateli celé služby. Unboxing najdete ve videu a rozhovor níže v článku.

Proč jste se rozhodli podnikat zrovna v tomto směru? Je to něco, co Vám na trhu chybělo?

Tomáš: Již delší dobu jsme s Karlem a ještě naším dalším kamarádem Jirkou Doležalem přemýšleli, že bychom se spolu rádi pustili do něčeho vlastního, co nás bude bavit. Zároveň jsem na sociálních sítích sledoval služby podobného typu, fungující v zahraničí, a tato myšlenka mě zaujala natolik, že jsme nad tím začali společně reálně uvažovat. Samozřejmě jsme si na zkoušku nechali pár balíčků ze zahraničí zaslat a zjistili jsme, že bychom to dovedli dělat daleko líp.

Karel: Jde hlavně o to, že jsme v gentlemanském stylu našli zalíbení a naší služby sami využíváme a doplňky nosíme.

Podle čeho skládáte obsah daného měsíce?

Tomáš: Každý náš box je nějak tématicky zaměřen. Na začátku se tedy snažíme vymyslet co nejvhodnější téma na daný měsíc. Podle tématu se pak snažíme vybrat vhodný obsah, který bude sladěn, bude dávat smysl, ale hlavně se bude našim zákazníkům líbit. Snažíme se objevovat nové české výrobce a designéry a ty pomocí našeho balíčku představit. V Česku je totiž strašně moc šikovných lidí. Takto jsme objevili například Táňu Sojákovou, která stojí za značkou Jollylapel a dělá skvělé pánské doplňky. Co se týče kosmetiky, kterou do boxů také umísťujeme, tak tam se snažíme používat typicky pánské značky například Taylor of Old Bond Street. Našli jsme skvělého dodavatele upravse.cz, který nám, co se týče pánské kosmetiky, vychází maximálně vstříc. Skvělé je, a toho jsme chtěli také docílit, že se nám již sami výrobci nabízejí, abychom je zařadili do boxu. Toho si strašně vážíme a jsme za to velmi rádi.

Na co se soustředíte, když se rozhodujete o zařazení daného produktu do balíčku?

Karel: V první řadě se snažíme reflektovat aktuální trendy. Hodně se například rozmohly dřevěné doplňky, tak jsme do jednoho z boxů vybrali unikátní dřevěný kartovník. Podobně je to s designovými ponožkami. Obecně ale vybíráme zajímavé věci, které buď doplní gentlemanův šatník, nebo rozšíří obzory, co se pánské kosmetiky týče. Naším cílem je ukázat mužům nové možnosti a obeznámit je s novými výrobci a jejich produkty. Při tom samozřejmě dbáme na to, aby všechny výrobky byly dostatečně kvalitní. Před schválením každé položky si sami pokládáme otázku, zda bychom danou věc sami vyzkoušeli, či nosili.

box for king 1

Zmínil jste ponožky. Ty vyrábíte vlastní. Co vás k tomu přivedlo? Proč ne třeba kravaty?

Karel: Zaujal nás nápad, že bychom mohli vyrábět pánské doplňky s vlastní značkou. Prozatím jsou to jen ponožky z jasného důvodu. Nové ponožky do šatníku jsou nejméně “invazivní”, každý muž je nosí (alespoň doufám). Neurčujeme tím příležitost, ke které si naše ponožky gentleman vezme. Ale do budoucna bychom si představovali širší sortiment i včetně kravat.

Jak dlouho trvá příprava nového balíčku?

Tomáš: Vzhledem k tomu, že naši zákazníci si objednávají box s měsíčním předstihem (například dubnový box od 1. do 31. 3.), tak přípravy jsou s dvou měsíčním předstihem. Pro dubnový box už na začátku února vybíráme téma, obsah a vše ladíme s našimi dodavateli. Do toho poté Karel navrhuje ponožky na daný měsíc, takže práce je opravdu dost. Musím se přiznat, že už nám z toho chvilkami jde hlava kolem, protože vymýšlíte dubnový box, ale zároveň se začíná prodávat box březnový a vy řešíte operativní věci s ním spojené. Navíc i po skončení objednávek doprodáváme zbylé boxy za předešlé měsíce, takže je to docela zamotané.

Jakou větu byste rádi slyšeli po tom, co někdo otevře váš balíček?

Tomáš: Úplně bude stačit vnitřní spokojenost a potěšení z toho, co je uvnitř.

Karel: Nemusel by říkat nic, když by byl spokojený. Při nejmenším kdybychom splnili očekávání. V případě, že se box zalíbí víc, budeme jen rádi.

box for king 2

Zaujala Vás tato služba? Určitě neváhejte a podívejte na na webové stránky!

Pokud se vám video či článek líbily, budu rád, když ho budete sdílet, moc mi tím pomůžete! Pokud vás zajímají podrobnosti a zákulisní informace z tvoření seriálu Gentleboy, můžete mu dát odběr na YouTube, sledovat ho na Facebooku a nebo na Instagramu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit