Dnes, v pátek 12. ledna, začínají prezidentské volby. Ve 14 hodin se otevřou volební místnosti po celé České republice a Češi začnou volit pomocí přímé volby svého druhého prezidenta. Na výběr je z 8 kandidátů, kteří se pravidelně účastnili předvolebních debat, a jedné “paní Columbové”, která se v žádné debatě neukázala a žádnou kampaň vlastně vůbec nevedla.

Nechceme být nekorektní, někoho urážet a do někoho se cíleně trefovat, ale jak by se řeklo zřejmě někde v mateřské školce: “Když on si ale začal!” Pojďme se podívat na 10 věcí, které může normálně smýšlející jedinec, který neprodělal lobotomii, udělat s volebním lístkem kandidáta s číslem 7 – Miloše Zemana.

1. Udělejte si z něj vlaštovku

No nebylo by krásné zavzpomínat na dětská léta? Vezměte volební lístek a složte z něj papírovou vlaštovku. Hodit ji pak můžete kamkoliv, třeba do koše. K této skopičině dokonce vznikla i speciální facebooková událost, na které se krásně prolínají Milošovi odpůrci a bezhlaví zastánci.

zdroj: facebook.com (David Khol)

2. Ubalte si do něj jointa

Nikoho nechceme nabádat k užívání marihuany, ale proč si do tak pěkného volebního lístku neubalit špeka? Hulit ho nemusíte… jen ho ubalte… a zapalte… a nechte hořet.

zdroj: wikipedia.org

3. Pošlete ho v obálce na Hrad

Adresa: Kancelář prezidenta republiky, První nádvoří Pražského hradu 1, Praha 1, 119 08. Určitě z něj bude mít parta okolo Ovčáčka radost. Jako bonus můžete použít poštovní známku s Milošem Zemanem. Ostatně nebyli bychom tom my Češi a nebyl by rok 2018, aby i k této aktivitě nevznikla facebooková událost.

4. Jakkoliv ho znesvěťte a fotku znesvěceného lístku pošlete Milošovým podporovatelům do zpráv na Facebooku

Na zmiňovaných událostech v řadách podporovatelů nebo třeba ve skupině Podporujeme svého prezidenta Miloše Zemana, která čítá nad 42 tisíc členů, zcela jistě najdete dostatek vhodných adeptů.

5. Seberte v něm exkrement po svém pejskovi

Nebudeme přece špinit ulice! Až půjdete příště venčit svého čtyřnohého miláčka, nezapomeňte si doma volební lístek a seberte do něj psí potřebu. Prospějete tím společnosti a to hned několikrát!

zdroj: flickr.com

6. Ostrouhejte do něj okurku

I to se může hodit. Místo letáků z Lidlu můžete sáhnout po volebním lístku a oloupat nad ním salátovku. Zabalte a hoďte do koše. I když možná si raději nechte alespoň pár proužků pro případ, že by vás z přečtení jména onoho 73 letého “ekonoma” rozbolela hlava. Děláte to taky, ne?

zdroj: facebook.com (Hana Kaňoková)

7. Utřete si s ním prdel

Papír je vcelku měkký, dobře saje, rozhodně je jako toaletní papír lepší než ty, které jsou na záchodech v podnicích, kde se scházejí podporovatelé současného pana prezidenta… No prostě ideální volba!

zdroj: facebook.com (Marcel Pekárek)

8. Prostě ho zapalte

Pokud jste ve škole dávali pozor (vlastně i pokud jste úplně debilní), tak jistě víte, že papír skvěle hoří. Lístek můžete použít třeba na podpal do krbu.

zdroj: facebook.com (Radim Pytlík)

9. Ekologicky ho zlikvidujte

Abychom nezapomněli i na naše aktivisty, vegetariány, vegany, freegany, breathariány a další ekologicky smýšlející jedince, máme tu bod číslo 9. Odneste svůj lístek do sběru, také tím nic nezkazíte.

10. Hoďte ho do urny*

*bez obálky

Třeba nějak takhle.

Díky skvělé České poště, která mi obálku s lístky ani nedoručila, jsem se těchto zábavných aktivit bohužel nemohl zúčastnit, ale tak alespoň jsem zapřemýšlel, co by kdyby, a vám snad trochu dodal inspiraci. V každém případě nezapomeňte jít volit, to je přece to nejpodstatnější. Zajímejte se a nebuďte lhostejní. Volte srdcem!

úvodní foto:
facebook.com (Petr Zaťko)

Jakého prezidentského kandidáta budete v 1. kole volit?

  • Jiří Drahoš (26%, 86 Hlasy)
  • Marek Hilšer (25%, 84 Hlasy)
  • Pavel Fischer (22%, 73 Hlasy)
  • Miloš Zeman (18%, 60 Hlasy)
  • Mirek Topolánek (4%, 12 Hlasy)
  • nebudu volit (2%, 6 Hlasy)
  • Michal Horáček (2%, 6 Hlasy)
  • Petr Hannig (1%, 3 Hlasy)
  • Jiří Hynek (0%, 1 Hlasy)
  • Vratislav Kulhánek (0%, 0 Hlasy)

Počet hlasujících: 331

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?