Dnes, v pátek 12. ledna, začínají prezidentské volby. Ve 14 hodin se otevřou volební místnosti po celé České republice a Češi začnou volit pomocí přímé volby svého druhého prezidenta. Na výběr je z 8 kandidátů, kteří se pravidelně účastnili předvolebních debat, a jedné “paní Columbové”, která se v žádné debatě neukázala a žádnou kampaň vlastně vůbec nevedla.

Nechceme být nekorektní, někoho urážet a do někoho se cíleně trefovat, ale jak by se řeklo zřejmě někde v mateřské školce: “Když on si ale začal!” Pojďme se podívat na 10 věcí, které může normálně smýšlející jedinec, který neprodělal lobotomii, udělat s volebním lístkem kandidáta s číslem 7 – Miloše Zemana.

1. Udělejte si z něj vlaštovku

No nebylo by krásné zavzpomínat na dětská léta? Vezměte volební lístek a složte z něj papírovou vlaštovku. Hodit ji pak můžete kamkoliv, třeba do koše. K této skopičině dokonce vznikla i speciální facebooková událost, na které se krásně prolínají Milošovi odpůrci a bezhlaví zastánci.

zdroj: facebook.com (David Khol)

2. Ubalte si do něj jointa

Nikoho nechceme nabádat k užívání marihuany, ale proč si do tak pěkného volebního lístku neubalit špeka? Hulit ho nemusíte… jen ho ubalte… a zapalte… a nechte hořet.

zdroj: wikipedia.org

3. Pošlete ho v obálce na Hrad

Adresa: Kancelář prezidenta republiky, První nádvoří Pražského hradu 1, Praha 1, 119 08. Určitě z něj bude mít parta okolo Ovčáčka radost. Jako bonus můžete použít poštovní známku s Milošem Zemanem. Ostatně nebyli bychom tom my Češi a nebyl by rok 2018, aby i k této aktivitě nevznikla facebooková událost.

4. Jakkoliv ho znesvěťte a fotku znesvěceného lístku pošlete Milošovým podporovatelům do zpráv na Facebooku

Na zmiňovaných událostech v řadách podporovatelů nebo třeba ve skupině Podporujeme svého prezidenta Miloše Zemana, která čítá nad 42 tisíc členů, zcela jistě najdete dostatek vhodných adeptů.

5. Seberte v něm exkrement po svém pejskovi

Nebudeme přece špinit ulice! Až půjdete příště venčit svého čtyřnohého miláčka, nezapomeňte si doma volební lístek a seberte do něj psí potřebu. Prospějete tím společnosti a to hned několikrát!

zdroj: flickr.com

6. Ostrouhejte do něj okurku

I to se může hodit. Místo letáků z Lidlu můžete sáhnout po volebním lístku a oloupat nad ním salátovku. Zabalte a hoďte do koše. I když možná si raději nechte alespoň pár proužků pro případ, že by vás z přečtení jména onoho 73 letého “ekonoma” rozbolela hlava. Děláte to taky, ne?

zdroj: facebook.com (Hana Kaňoková)

7. Utřete si s ním prdel

Papír je vcelku měkký, dobře saje, rozhodně je jako toaletní papír lepší než ty, které jsou na záchodech v podnicích, kde se scházejí podporovatelé současného pana prezidenta… No prostě ideální volba!

zdroj: facebook.com (Marcel Pekárek)

8. Prostě ho zapalte

Pokud jste ve škole dávali pozor (vlastně i pokud jste úplně debilní), tak jistě víte, že papír skvěle hoří. Lístek můžete použít třeba na podpal do krbu.

zdroj: facebook.com (Radim Pytlík)

9. Ekologicky ho zlikvidujte

Abychom nezapomněli i na naše aktivisty, vegetariány, vegany, freegany, breathariány a další ekologicky smýšlející jedince, máme tu bod číslo 9. Odneste svůj lístek do sběru, také tím nic nezkazíte.

10. Hoďte ho do urny*

*bez obálky

Třeba nějak takhle.

Díky skvělé České poště, která mi obálku s lístky ani nedoručila, jsem se těchto zábavných aktivit bohužel nemohl zúčastnit, ale tak alespoň jsem zapřemýšlel, co by kdyby, a vám snad trochu dodal inspiraci. V každém případě nezapomeňte jít volit, to je přece to nejpodstatnější. Zajímejte se a nebuďte lhostejní. Volte srdcem!

úvodní foto:
facebook.com (Petr Zaťko)

Jakého prezidentského kandidáta budete v 1. kole volit?

  • Jiří Drahoš (26%, 86 Hlasy)
  • Marek Hilšer (25%, 84 Hlasy)
  • Pavel Fischer (22%, 73 Hlasy)
  • Miloš Zeman (18%, 60 Hlasy)
  • Mirek Topolánek (4%, 12 Hlasy)
  • nebudu volit (2%, 6 Hlasy)
  • Michal Horáček (2%, 6 Hlasy)
  • Petr Hannig (1%, 3 Hlasy)
  • Jiří Hynek (0%, 1 Hlasy)
  • Vratislav Kulhánek (0%, 0 Hlasy)

Počet hlasujících: 331

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit