Pochybujete o tom, že má pití smoothies smysl? Rozumíme. Ve světě zdravé stravy existuje více lží a polopravd, než kdekoliv jinde. Všichni se snad ale shodneme v jednom. Zelenina a ovoce jsou zdravé! Výborně, pak k tomu máme jediné. Smoothie je jen trochu jiný způsob, jak zeleninu a ovoce konzumovat v jeho přirozené podobě. Zde jsou výhody, které to přináší. Nevěříte? Vyzkoušejte!

1. Dopřejte si svou denní dávku ovoce a zeleniny

Sníst každý den dostatek ovoce a zeleniny může být pro mnohé poměrně velká výzva. Tento nápoj je ideálním způsobem, jak nárokům této výzvy dostát. Velkou výhodou je, že můžeme v rámci jednoho nápoje zkombinovat ovoce a zeleninu a také to, že se jedná o alternativní formu konzumace (nekoušeme a nežvýkáme), což představuje jisté zpestření.

2. Rychlejší už to být nemůže

Je to extrémně snadné a rychlé. I s přípravou vám to zabere nanejvýš deset minut. Jakékoliv výmluvy týkající se toho, že to nestíháte, tak berou za své.

3. Smoothie maker vám pomůže s trávením

Díky tomu, že smoothie mixér (potřebujete kvalitní přístroj) rozmixuje vše takříkajíc na prvočinitele, dost se uleví vašemu trávicímu traktu. Ten totiž nemusí tolik trávit a živiny komplikovaně dolovat, ale může je přímo vstřebávat. Vy ho ještě nemáte? Pak se podívejte na tyto vybrané a zrecenzované smoothie mixéry. Jeden si vyberte, kupte a máte vystaráno.

4. Může to být opravdu pochoutka

Ne vše chutná všem. O tom zde není třeba diskutovat a nikdo by se neměl dlouhodobě přemáhat k tomu, aby jedl, respektive pil něco, co mu nechutná. Snad každý na světě však má rád alespoň nějakou zeleninu, nebo ovoce. Stačí tedy trochu pohledat v receptech a několik jich vyzkoušet. Každý tak najde alespoň nějaké recepty, které budou vyhovovat jeho chuťovým pohárkům.

5. Skutečně vám může pomoci s hubnutím

Netvrdíme, že pouhé pití tohoto nápoje automaticky povede k poklesu vaší váhy. To ani ve snu. Pakliže je však zhubnutí vaším cílem, pak vám smoothie v dosažení tohoto cíle v kombinaci s ostatními změnami vašeho životního stylu bezesporu pomůže.

6. Dodá vám energii na dlouhou dobu

Pokud budete používat vhodné kombinace surovin, dodá vám dostatek energie na dlouhou dobu.

7. Pomůže vám s detoxikací

Mnoho pro tento nápoj oblíbených ingrediencí má silný detoxikační účinek. To je vzhledem k množství „chemie“ obsažené v potravinách, které v současnosti běžně a hromadně konzumujeme, velmi cenná vlastnost. Vyhledejte si, které to jsou a konfrontujte je s vašimi chuťovými preferencemi. Pak už jen stačí, najít si ten správný recept právě pro vás.

8. Omezení neexistují

Receptů na smoothie najdete v knihách a především pak na internetu desetitisíce. Nejsou však žádnou mantrou, kterou je třeba slepě následovat. Ano, můžete se jimi řídit, ale nutné to rozhodně není. Stačí se jimi třeba jen inspirovat. Nakonec je jen a jen na vás ujasnit si co vám chutná a co chcete, nebo potřebujete z hlediska obsažených živin konzumovat.

9. Podporuje imunitní systém

Co je základem smoothies? Ovoce a zelenina! Co je jedním z pilířů kvalitní obranyschopnosti organismu? Vitamíny! Co obsahuje přehršel vitamínů? Ovoce a zelenina! Máme jasno?

10. Upravte si ho podle svých potřeb a cílů

Různí lidé mohou mít z různých důvodů potřebu dostat do svého těla dostatečné množství konkrétního vitamínu, minerálu nebo stopového prvku. Stačí si zjistit, která surovina vhodná pro smoothie takovou živinu obsahuje, a pak už jen stačí najít, či si vytvořit ideální recept.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit