Potýkáte se s rýmou a kašlem? Vadí vám, že je brzy tma a nejradši byste hned s jejím příchodem zalezli pod peřinu a vzbudili se až na jaře? Máte permanentně špatnou náladu a bez minimálně 5 šálků kávy denně prostě nemůžete fungovat? Vaše tělo vám dává jasně najevo, že je unaveno a zahlceno. Když mu dopřejte detoxikaci, přijde velká změna k lepšímu.

Jak a proč se tělo toxikuje?

Lidský organismus je buď dobře, nebo špatně fungující stroj. Pokud do něj denně ládujete nezdravé jídlo, nedivte se, že nemáte sílu ani náladu cokoliv dělat. Organismus je nastaven tak, že se pokouší zpracovat každou přijatou látku, jenže s některými je to velmi těžké. Do těla se dostávají toxiny, které mu škodí a které nedokáže rychle vyloučit. Právě kvůli nim byste měli tělo detoxikovat. A jak často? Ideálně každý čtvrt rok. Neznamená to ale, že je dobré jíst a pít cokoliv vás napadne. Abyste tělu ulevili, zaměřte se na zdravou stravu a změňte životní styl. Co všechno můžete pro sebe udělat a jak snadné to je? Začtěte se do článků o zdraví, které přináší poradní magazín Radyprovšechny.cz a udělejte si ve všem jasno.

Jak provést detoxikaci správně?

Existuje několik variant, stačí si vybrat tu, která se vám zamlouvá. Pokud jste tělo ještě nikdy nečistili, rozhodně na to musíte jít pomalu. Jak postupovat a co je vlastně účelem celého procesu? Dopovědi jsou podrobně rozepsané v tomto článku. Pokud budete mít jakékoliv pochybnosti či otázky, určitě se obraťte na profesionálního výživového poradce.

Proč je nutné spojit detox se sportem?

Jen silné tělo je více odolné proti různým neduhům a současně dokáže efektně a rychle zpracovat nebezpečné látky. Změňte se a začněte sportovat.

Získáte lepší postavu, silnější fyzickou kondici a zlepší se vám nálada. Jaký sport vybrat? V první řadě vás musí bavit a naplňovat, měli byste také mít prostor se v něm dále rozvíjet. Najděte si takovou aktivitu, které se budete moci věnovat pro celý rok, ideální je třeba běhání nebo posilování.

Článek vznikl ve spolupráci s online magazínem radyprovsechny.cz.

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE