Proč nesladit značku a léty prověřenou kvalitu? Proč nepropojit staré s novým? Proč si pro jednobarevné tričko nezajít do sekáče? Fusion Way má za cíl otevřít oči alespoň pár lidem, kteří se nebudou stydět za oblečení z druhé ruky.


 Žijeme v uspěchané době, kdy je mnohem jednoduší staré oblečení vyhodit na skládku než vymyslet, jak použít třeba kalhoty po tátovi a dát jim nový smysl. Naše rychlá, moderní doba, soustředěná na materiální potřeby, nás nutí zapomínat na šetrnost k penězům i životnímu prostředí.

Proto je tu Fusion Way, který se rozhodl dát starému oblečení nový smysl a využívá vhodných kombinací jednotlivých kousků finálního outffitu. Do celého projektu jsou zapojováni studenti uměleckých oborů a všichni, kdo se zajímají o styl, který se snaží být šetrnější k životnímu prostředí. Blíže si o celém nápadu a vizi můžete přečíst v následujícím rozhovoru se zakladatelkou projektu Sarah Tomšů, která si jinak říká Bambi.

dsc_4116

Řekni nám na začátek, prosím, i něco o sobě. Kolik je ti let, kde studuješ a jaké máš koníčky?

Ahoj, jsem Bambi a můžete mě běžně potkat v ulicích Prahy. Před šestnácti lety jsem se zde narodila a od té doby tu žiji :). V současné době studuji konzervatoř Duncan centre. Do budoucna bych chtěla zkusit filozofickou fakultu :). Mezi mé zájmy patří hudba, literatura, film a v neposlední řadě i móda. Ráda přemýšlím nad dnešní společností a i proto jsem rozjela projekt s názvem Fusion Way.

dsc_4219

I když to již bylo zmíněno, prozraď nám, s jakou vizí přicházíš s novým projektem Fusion Way a jak tě to celé vůbec napadlo. Kdy jsi začla něco takového vymýšlet?

Celé se to zrodilo v kavárně NoD v Dlouhé ulici. S kamarádkami jsme šly na odpolední kávu a přišla za mnou holčina, páč ji zaujala má stará flanelová košile s nápisem “Punks not dead“. Odpověď, které se ji dostalo, asi absolutně nečekla, vyvalila oči hned poté, co jsem oznámila, že je ze sekáče za 30 Kč. Když odcházela, řekla mi, že bych měla začít o tom, co nosím, psát. A tak se začal rodit projekt s názvem Fusion Way. Oslovily jsme s holkama spoustu lidí, značek a pro spolupráci jsme na konec vybraly Queens. Vlastně kolébkou se stal NoD a kmotřičkami jsou mé tři nejmenované kamarádky :D.

Celá naše fůze nových věcí a věcí starých je reakcí na dnešní společnost, která by si měla uvědomit, že oblečení odráží osobnost člověka. Nepotřebujeme všechno nové a značkové! “Když umíte, tak umíte,” to platí i pro oblékaní, proto Fusion Way 🙂

dsc_42781

Na co se tedy můžeme těšit do budoucna? Co se bude dít na samotném blogu fusionway.cz a s čím potěšíš čtenáře CZECHMAGU?

Do budoucna se můžete těšit na další články, spoustu nových nápadů a tipů, jak se oblékat v dnešní době, kde nakupovat atd. Teď do začátku července bude Fusion Way mrtvá z důvodu operace mé fotografky. S CZECHMAGEM máme naplánovaný seriál, který bude takový menší průvodce po sekáčích v Praze 🙂

Víc vám dnes neprozradím, sledujte další články a videa!

S pozdravem Bambi

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit