Z Česka se pomalu stává surfařská velmoc a tento původně havajský národní sport, kterému se mohli ve své době oddávat jen členové královské rodiny, si už vyzkoušely i tisíce Čechů. Někteří mu absolutně propadli.

Surfbook není knihou o surfování. Nedozvíte se v ní, jak udělat různé triky, ktemi oslníte krásky na pláži, ani to, kam byste se měli vypravit na příští surfový výlet. Kniha, kterou vydala parta kolem sourozenců Terezy a Oty Olivových ze surfařské školy Surf-trip.cz, je vzpomínkou na nezapomenutelné zážitky ve vlnách, pod nimi a na na nich. Na momenty, které se vám vryjí do paměti a vracejí se v situacích, kdy v životě není nejlépe a kdy z ničeho nic ucítíte vůni oceánu, závan větru z písečných dun a dotek zapadajícího slunce.

surfbook

Kniha vyšla i díky fanouškům surfingu, kteří se na ni složili na crowdfundingovém portále Hithit.cz. Je rozdělena do tří částí. První patří fotografům, kteří devět let dokumentovali české surfové dovolené pod hlavičkou Surf-trip.cz. Ve výpravné publikaci najdete fotky renomovaných scénových fotografů Petra Hoffelnera, Romana Mlejnka, Miloše Potužáka.

Druhá část vznikla ze zážitků lidí, kteří naši knihu podpořili. A poslední část knihy věnujeme lidem, kterým surfing změnil život, ať už se k oceánu nadobro odstěhovali, nebo zůstali v Čechách, chodí do práce a těší se na svou příští surfovou dovolenou. S Jan Klvaňou, Jakubem Uksou, Alešem Tůmou, Hankou Lerchovou, Karolinou Řehulkovou nebo Romanem Novotným si povídal novinář Josef Švejda.

Na konci knihy podle autorů zjistíte, že nezáleží na tom, jak velké vlny jezdíte, ale na tom, jakou radost vám do dalších dnů přinese povedená surfová session.

Knihu si můžete koupit na www.surf-trip.cz

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit