Tento rok od 18. 6. do 28. 6. se v Praze odehrál jedinečný divadelní festival Zlomvaz. Kdo nebyl, ten prohloupil.

Viděli jsme třicet divadelních představení studentů škol z celého světa (například z Brazílie, Thajska nebo Jižní Korei). Tradičně jsme přivítali i brněnskou JAMU, bratislavskou VŠMU a AKU z Bánské Bystrice. Tyto umělecké zážitky jsme mohli sledovat v Divadle DISK, Studiu Řetízek a nebo dokonce originálně i přímo v historickém centru města na Jungmannově náměstí.

uvodni1-zidle2

Já osobně nejsem velkou fanynkou moderního umění, ale přesto jsem se rozhodla dát tomu šanci a šla jsem se podívat na představení, které mne lákalo asi nejvíce.

THE PAST WHITE

sp25-the-past-white-a
Tchaj-wan | Hsuan Chuang University
Délka: 30 min.
Studenti Hsuan Chuang University v Tchaj-wanu chtěli vyjádřit zásadní problém dnešní společnosti spojením tance a divadla se silnou dávkou moderního umění. Chtějí nám sdělit, jak moc jsme všichni stejní, nudní a vybledlí. Ztratili jsme barvu a kouzlo osobnosti. Jsme svázaní společností a neumíme se dostat pryč. Všichni jdeme v davu a bojíme se zkusit nové věci, pouze abychom zapadli a zalíbili se našemu okolí. Dělám totéž, možná proto mne to tak nadchlo.
Tři dívky celé v bílém s bílým tělem a bílou tváří sváděly boj se společností a davem. Své vysvobození znázornily tím, že jedna druhé vrátila jedinečnost a sílu osobního ducha pomocí barev. Když přestavení skončilo vzaly štětečky a nechaly diváky, aby je vybarvili sami. Myslím, že to spoustu lidí chytlo za srdce.

Jestli někdo z vás tento rok na Zlomvaz Festival nedorazil, tak opravdu doporučuji příští rok zajít. Nebudete litovat.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE