Nejvyšší koncentrace předních pražských šéfkuchařů na jednom prostoru a unikátní koncept špičkových degustací, to je již třetí Chef Time Fest. Tradiční festival nabídne jedinečné kulinářské zážitky od 7. do 28. ledna 2016. Své umění tu předvede na 20 nejlepších kuchařů, mimo jiné takové hvězdy, jako jsou Jan Punčochář, Miroslav Kalina, Marek Raditsch, Jaroslav Žídek nebo šéfkuchař pořádající restaurace AvantGarde Jan Kvasnička.

7edbbe3e-34da-48bc-94f5-22239a9351b5

Festival přiblíží přední českou gastronomii nejen skrze jedinečné menu, ale také prostřednictvím školy vaření a dalších tematických akcí. Během festivalu hosté mohou osobně poznat ty nejlepší pražské kuchaře, budou je sledovat při práci, sdílet s nimi své kulinářské dojmy a především ochutnávat jejich speciality.

Letošní zimní festival čítá celkem osm druhů akcí, které se budou odehrávat zejména v pořádající restauraci AvantGarde. Workshopy Michelin Star Menu nebo Master Chef Menu se uskuteční pod vedením porotců stejnojmenné soutěže Marka Fichtnera, Miroslava Kaliny a Marka Raditsche.

“Osobně se velmi těším na čtvrteční večeře Chef´s Table, které beru jako vyvrcholení každého týdne festivalu. Atmosféra, která vládně při těchto večerech, je úchvatná a přenáší se z kuchyně na talíř i na hosty. Troufám si tvrdit, že se vám nestane příliš často, abyste si přátelsky popovídali s kuchařem, který připravoval vaše menu, u společné večeře – to musíte zažít,” říká ředitel festivalu Karel Šimůnek z restaurace AvantGarde a shrnuje: „Chef Time Fest spojuje to nejlepší na české gastronomické scéně a svým programem hodlá zaujmout ty nejnáročnější hosty.“

Zimní festival Chef Time Fest startuje 7. ledna 2016 akcí Chef´s Table, vstupenky jsou k dispozici od 16. listopadu 2015: detaily najdete na webu www.cheftimefest.cz a také na Facebooku.

Snímek obrazovky 2015-11-18 v 23.55.12

Podrobnosti – od školy vaření po souboj profesionálů

Ve třech týdnech festivalu si přijdou na své jak milovníci špičkové kuchyně-konzumenti, tak i všichni, kdo se zajímají o profesionální přípravu originálních pokrmů a chtějí vylepšit své kuchařské umění, učit se od těch nejlepších nebo se inspirovat. Už 12. ledna 2016 proběhne první škola vaření, na kterou navážou tematické workshopy a nakonec tolik oblíbené kuchařské duely. V nich své umění předvede například jeden z nejpopulárnějších slovenských šéfkuchařů, Čech Jaroslav Žídek.

„Při přípravě každého festivalu si dáváme maximálně záležet na tom, aby se návštěvníci během akcí sami mohli zapojit – nejen ochutnáním hotového menu, ale hlavně interakcí se samotnými kuchaři. Buď ve formě příjemných diskuzí u jednoho stolu, akčně přímo při workshopech nebo na škole vaření, kde se letos budou mimo jiné připravovat mušle všeho druhu tzn. od slávek k ústřicím,“ komentuje Karel Šimůnek z pořádající restaurace AvantGarde.

ef6c675a-3fc5-4e2f-bb0b-eb876a2dcf35

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit