V tomto rozhovoru bych vám chtěla představit dva kluky, kteří dělají jednoduše to, co je baví. Jsou to kluci, kteří na YouTube natáčejí vlogy, komediální a jiná kreativní videa. A my jsme pro vás s touto dvojicí udělali rozhovor, o tom, co je naplňuje a tak dále.

Ahoj kluci. Můžete se nám nejdříve představit, a říct nám co v současnosti vlastně děláte?

Ahoj, na začátku bychom chtěli pozdravit čtenáře CZECHMAG a děkujeme za možnost interview pro Váš web. Jsme dva kluci, haha. Jeden menší, Márty, a jeden větší, Kuba. Kuba je takovej ten týpek, co chrlí vtípek za vtípkem, a Márty spíš takovej techničtější člověk. Už pár let (konkrétně asi 6, z toho 3 aktivně) točíme komediální, vlogová a jiná kreativní videa na YouTube.

Kde a jak jste se poznali?

Bylo to na druhym stupni na základce, Márty už měl pár videí za sebou, byl v šestý třídě a Kuba v sedmý. Měli jsme spolu společnej tělocvik, tam jsme se nějak tak skamarádili a natočili první video.

11745537_10153528028624853_8114354046993631251_n

Proč zrovna Erem Movie? A jak tento název vznikl?

Dlouhej příběh, kterej nás už nebaví vysvětlovat, ale že jste to vy. Nejdřív jsme začali natáčet pod názvem RM-Movie, což byla zkratka dvou přezdívek, Řehi (týpek, kterej s náma už dost dlouho netočí) a Márty. Časem se nám to přestalo líbit, tak jsme to přejmenovali na Erem, vlastně je to úplně to stejný, ale málo komu to dojde.

Kdy vás poprvé napadlo, že budete točit na You Tube? A kdy jste si řekli, že chcete být zrovna youtubeři?

První videa jsme točili na Stream.cz, což byl nějakej ten rok 09/10, v tý době tam letěl Kazma (stejně jako teď se svým velkým combackem), Česká Bomba atd., ale časem to tam začalo zkomírat, tak jsme se přesunuli na YouTube, který se tady u nás začal rozjíždět. Točit videa nám přišlo jako zábava, trávili jsme tak společný čas a spolužáky to bavilo. Teď už máme trochu jiný cíle.

11879043_10153650942649853_4026128500824361138_o

Existuje pro vás nějaké motto, citát či přísloví, podle kterého se snažíte řídit? Proč?

Asi “Neděláme věci líp, děláme věci jinak.” Celkem nás štve kvalita videí na CZ/SK YouTube, chceme lidem ukázat, že se to dá dělat i jinak.

Něčeho jste již dosáhli, ale jistě někdy přemýšlíte o tom, co dál. Co je váš současný cíl? A čeho byste v tom, co děláte, chtěli dosáhnout?

Náš současný cíl je asi to, abychom dosáhli určitých zhlédnutí u videí a do konce roku bychom chtěli mít 20k odběratelů, tak snad. Časem bychom se tím chtěli i živit, nemusí to být přímo YouTubem, ale věcma okolo audiovizuální tvorby.

FB_IMG_1447884145042

Točíte videa denně?

Denně určitě ne, snažíme se vydávat videa tak 2x týdně, poslední dobou se nám to celkem daří. Nejde tak o kvantitu jako spíš o kvalitu, ale pořad něco vymýšlíme, zrovna teď připravujeme novej satirickej klip.

Navštěvujete akce typu 4FANS? A mají vaši fanoušci možnost se s vámi setkat?

Občas se na nějaký takový akci objevíme, ikdyž na těchto akcích máme nejradši after party, haha. Celkem nás štvou ty tlačenice na těchhle akcích. Mnohem radši se s fanoušky sejdeme někde mimo.

Jaké vaše video je podle vás nejlepší? Nemyslím podle sledovanosti a palců. Nějaké, se kterým jste si dali opravdu práci a které se vám povedlo.

Takže spíš video, na který jsme pyšný? V současnosti to je Letní hit, věc na který jsme strávili celkem dost času a baví nás, dokonce to baví i lidi, akorát někteří prostě nechápou, že si z toho jenom děláme srandu. Dobrý video pro nás je to, který si sami pouštíme potom, co ho vydáme, protože nás prostě baví.

Na závěr bych vám chtěla poděkovat za váš čas, který jste vložili do tohoto rozhovoru. Přeji vám za sebe i za ostatní mnoho dalších úspěchů v životě a samozřejmě i na You Tube scéně. Těšíme se na další vaše videa a držíme vám palce!

Kluci budou určitě rádi pokud je budete odebírat na jejich YouTube kanále, webu www.eremmovie.cz nebo na jejich facebookové stránce.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit