Dřez vybíráte jenom několikrát během svého života. Možná vůbec, pokud koupíte již hotový dům, nebo byt. Je tedy jasné, že by si měl každý zapamatovat hlavní fakta, která jsou s výběrem dřezu spojena. Je několik věcí, které by měly být před každým nákupem bezpodmínečně zváženy. O jaké se jedná?

Velikost dřezu

Podle čeho vybrat tu správnou? Jsou to dvě hlavní otázky, které je nutné si položit. Ta první je spojena s velikostí vaší kuchyně, kam bude kuchyňský dřez umístěn. Druhá otázka se týká toho, nakolik ho budete používat. Pokud máte velkou kuchyni, a bez dřezu se neobejdete, volte větší modely. Do malých kuchyní, kde bude i myčka, plně stačí ta nejmenší řešení, třeba i bez odkapávače. Nadchnou svou úsporou místa a tak si je lidé nejčastěji dávají do menších kuchyní, kde je kladen důraz více na pracovní plochu, než dřez.

Materiál dřezu

Dnes jsou na trhu tři možnosti, které si můžete zvolit. Pokud chcete kuchyni spíše v rustikálním provedení, doporučujeme dřez keramický. Do klasických, tedy modernějších přijde vhod řešení standardní, tedy nerezový dřez. Pokud plánujete moderní provedení kuchyně, určitě vás nezklame dřez granitový. A to nejenom pro svůj velmi dobrý vzhled, ale zároveň vás dokáže nadchnout i svou celkovou kvalitou, která je u něho plusem. Ať už se rozhodnete jakkoliv, vždy mějte na paměti, že jsou různí výrobci, kteří se mohou v rámci jednoho materiálu svou kvalitou celkem podstatně lišit.

Tvar a provedení dřezu

Obojí souvisí hlavně s tím, kam ho chcete umístit. Základní varianty mohou mít buď čtvercové, nebo mohou mít také obdélníkové provedení. Když však plánujete rohovou kuchyni, je dobré to zohlednit i při výběru dřezu. Ten lze umístit právě do tohoto prostoru, a to v takovém provedení, kdy může mít na jedné straně menší nádobu, zatímco na druhé bude klasický odkapávač.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit