Výstava Looking for the East francouzské umělkyně Gaëlle Cressent a skupinová výstava Shell Game zahájí společně sezónu Galerie Kostka a Galerie MeetFactory.

Během vernisážové noci se budou prolínat dvě myšlenky: spojení výtvarného umění a hudby, a idea hry, která si stejně jako umění pohrává s fikcí a představou důvěry vs. podvodu.

SHELL GAME Skupinová výstava slovenských umělců reaguje na téma triku a hry s realitou. Pracuje s fikcí, s nákloností uvěřit v cosi a zároveň odhalit klam, se schopností vnímání a rozpoznávání optických, prostorových a zvukových her, výtvarných asociací. Divák se v rámci přehlídky stává součástí objektových instalací, videoprojekcí, snímání, přenosů a procesuálních, místo-specifických dějů, založených na principech prostoru, geometrie, světla, zvuku, organických a chemických pochodů. Galerie MeetFactory Kurátoři: Lucia Gavulová & Jaro Varga Autor koncepce: Matej Gavula Vernisáž: 19. 1. 2017, 19:00  Výstava trvá: 19. 1. – 19. 2. 2017  Umělci: Ján Gašparovič, Matej Gavula, Jonáš Gruska, Daniel Grúň, Roman Ondák LOOKING FOR THE EAST Hudba a výtvarné umění se vždy pokoušely, společně nebo svárlivě, nově vymezit svá pole působnosti. A je to zajisté otázka hranic, teritoria, které umělkyně Gaëlle Cressent se svou vizuální instalací a zvukem nazývaným Hledání Východu představuje. V podobě mikro-události uspořádané v předvečer vernisáže, umělkyně nás noří zpátky do techno kultury, kterou objevila v polovině devadesátých let dvacátého století ve Francii, a jež uskutečňovala scénu inspirovanou free party. Na vernisáži výstavy zahraje Groove Addiction představitel evropské technařské underground scény. Groove Addiction byl v 90.letech, kdy jezdil po evropských tekno festivalech a free party, znám pod jménem „Proton“. Od roku 2007 žije trvale v Praze. Ukázku z jeho tvorby si můžete poslechnout zde. Galerie Kostka Kurátorka: Zuzana Jakalová Vernisáž: 19. ledna 2017 od 19:00 Výstava trvá: 19. 1. – 19. 2. 2017  Umělkyně: Gaëlle Cressent VSTUP ZDARMA!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit