Přibližně po roce od vydání své druhé desky „Seconds of Life” přichází pražská kapela U-Prag s novým videoklipem k titulní skladbě „Seconds of Life”.

Jde o pomalu plynoucí videoklip zachycující mladého rybáře užívajícího si chvíle samoty a klidu v zapomenutém meandru řeky Berounky. Je dílem režiséra Jakuba Havlíka, který pracoval se slow-motion záběry v kombinaci s pohledy z ptačí perspektivy zachycenými dronem. V průběhu natáčení zahynulo odhadem 500 živočichů.

Na videoklip se podívejte zde:

Celé album si můžete poslechnout na soundcloud.com.


Kapelu U-Prag, která na scéně působí od roku 2002, tvoří sedm muzikantů s různými hudebními přesahy. Vedle elektronické složky využívají širokou škálu živých nástrojů a ve svých hudebních experimentech si nekladou meze, což se promítá i do jejich posledního alba „Seconds of Life”, které vyšlo v prosinci 2015. Na svém kontě zatím mají album „44 thousand actors in 16 flats” z roku 2009 a kompilaci „Work 2002–2007″ shrnující tvorbu z prvních pěti let. Od svého vzniku odehráli přes 180 koncertů po celé ČR, ale také na Slovensku či v Německu.

U-Prag jsou:

  • Šimon Dvorský – klavír, zpěv
  • Daniel Petkevič – perkuse, violoncello
  • Tomáš Lacina – baskytara, kontrabas
  • Michal Pavlíček – bicí
  • Milan Broum – kytara
  • Jan Stiborek – perkuse, kytara
  • Jakub Loučka (MC Skiver J) – rap

www.secondsoflife.cz

www.facebook.com/uprag

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit