Je sobota večer, já sedím střízlivej doma a nějak mě napadlo, že by byl docela fajn nápad, vypsat vám tu nějaký bizárnosti, co se českýho rapu týče. Je to čistě můj osobní názor a můj postoj nemá nic společného s postojem celé redakce (i když doufám, že jo). Peace <3

STEIN27 x BROKACHU – TORRO

Kluci z Brna mi zkazili můj oblíbenej track od 21, ale to by asi nevadilo, spíš nechápu počet zhlédnutí a počet likes. No ale proti gustu… Znáte to.

YoungAthey ft. BenyB Future 420

Ok, pokud jsem si myslel, že kluci nahoře zkurvili beat od 21, tak kdyby tohle slyšel Bones,  smazal by sebe a asi i originální track. Horší než jejich pokus o “autotune rap” je snad jen ten klip. Hůrka toys.

MC Standa – Tempomat

Co bych to byl za patriota, kdybych nepřidal něco ze své lokální, olomoucké, scény. Já nevím, co bych vám měl poradit. Spíš než o rap byste se měli pokoušet o sebevraždu.

Ptáček- Fuckuju ty benga

Ptáček, kterej fuckuje ty benga. Nevím, co k tomu napsat, ten beat je fakt dobrej, ale ptáček by měl radši trávu prodávat než o ní rapovat. Prostě zalez domů, hul bonga, ale prosím, nerapuj o tom.

Bastard x Fakson – Hitman

Tihle kluci udělali něco fakt pokrokovýho, zavedli volný verš do rapu. Prostě dodnes nechápeme “vyjebaný progress” žejo. Je to off beat a je to naprosto bezdůvodnej ego trip. Jo a klip je natočenej jakože: “Hele kluci naběhneme na nejvíc provařený místa v Praze a budeme tam točit.” Chybí mi tam snad už jen scéna a nějaká drahá flaška.

Beefeaterpapi – Hiroshima

“Bro, do you even skate?” Prostě jen další ego trip, kterej nemá žádnej smysl, ani nic jinýho. Kluk, kterej ve svým tracku použije slovo herpes a má na sobě Palace, je dost cringe sám o sobě, ten klip z jeho zahrady to jen dokreslí na úplnou bizárnost.

Asi z toho udělám seriál, protože při přípravě tohoto článku jsem slyšel tolik špatnýho rapu, že mi asi začaly krvácet uši, a kvůli tomu autotune jsem snad zapomněl i stupnici. Pro dnešek by stačilo a pokud to bude mít nějakej ohlas, můžete se těšit na druhý díl.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit