Koncert Alvara Solera se měl původně konat v komorní atmosféře klubu Roxy. Pro obrovský zájem musel být ale koncert přesunut do větších prostor. Forum Karlín bylo správnou volbou a zbytek lístků zmizel jako mávnutém kouzelného proutku. Není divu, Alvaro Soler již od podzimu v Českých hitparádách a radiích boduje peckou Sofia. Není ale interpretem jednoho hitu. Naopak. Pokud si poslechnete jeho CD Eterno Agosto, budete příjemně překvapeni z pestrého spektra tanečních i pomalých melodií.

Španělský zpěvák Alvaro Soler navštívil Prahu v rámci prvního velkého turné vůbec poprvé. Před koncertem si tak našel čas, aby si stačil prohlédnout centrum města. Praha ho velmi uchvátila a dokonce nečekal, že tu má tolik fanoušků.

Perfektní organizace

Již několik desítek metrů před hlavním vchodem bylo všem kolemjdoucím jasné, že dnes se ve Foru Karlín chystá něco velkého. Chvílemi se zdálo, že fronta, ve které návštěvníci čekali i několik hodin před koncertem, nebere konce. Naštěstí bylo vše skvěle zorganizované a u vstupu nedošlo k žádným problémům a vše tak probíhalo plynule. Počet návštěvníků u vstupu se postupně redukoval a parket i oba balkony se tak rychle zaplnily. Věkovým rozptylem návštěvníků jsem byla opravdu zaskočena. Chvíli mi připadalo, že to bude rodinný koncert, protože mezi příchozími převládali rodiče s dětmi různého věku. Což poté rozhodně není nejlevnější záležitost, protože zvýhodněné vstupné pro rodiny s dětmi samozřejmě předprodej nenabízel. Vedení dětí k poslechu kvalitní současné hudby tak převážilo dilema, zda koupit lístky pro celou rodinu. Věkové rozmezí návštěvníků tedy odhaduji na 5 – 55+

Hladký průběh

Koncert začal na čas a publikum nejprve zpěvačka Alaska, která v sále vykouzlila poklidnou atmosféru svými pomalými písněmi v indie stylu. Ne každý byl ale její tvorbě otevřený a mnoho lidí spíše posedávalo na zemi nebo kolem zdí a přítomnost Alasky ignorovali. Po půlhodinovém vystoupení přišli na řadu technici, kteří podium připravili pro příchod hlavního aktéra večera.

Od první písně, kterou byla novina Animal se přístup publika ihned proměnil. Všichni najednou ožili a pobrukovali si chytlavé melodie. Došlo samozřejmě i na největší hit Sofia, na který publikum netrpělivě čekalo. Na to, že to byl čtvrtý koncert v řadě, nebyl na hudebnících vidět ani náznak únavy. Poklidně působící zpěvák se po pár minutách proměnil v čertíka z krabičky, který po pódiu nadšeně skáče a tančí se svými kolegy. Z Alvara, který zpíval písně naživo bez playbacku a bez jakéhokoliv zadýchání, by si mohli vzít příklad i některé velké hvězdy jako třeba Justin Bieber nebo Katy Perry. Hudební doprovod tvořila šestičlenná kapela, ke které během večera přibyla i předskokanka Alaska, která s Alvarem zazpívala několik duetů včetně El Mismo Sol, který původně nazpívala Jennifer Lopez. Alvaro se v průběhu večera doprovázel na kytaru a nebál se zahrát i na bonga. Skvělou letní atmosféru dokresloval i barevné dekorace a design pódia.

Skromnost, veselí a skvělá atmosféra

V sále panovala skvělá uvolněná atmosféra a publikum radostně zpívalo, tančilo, tleskalo a také vše v patřičné míře dokumentovalo na své mobilní telefony.

Během večera byla zpěvákovi předaná zlatá deska za album Eterno Agosto, kterého se od jeho vydání v červnu v Česku prodalo už více než 2500 kusů. Jak je vidno, opravdu není třeba, aby interpret zpíval česky nebo anglicky. Velké množství fanoušků si za krátký čas našly i skvělé španělské hity. Po Enrique Iglesiovi, který tu nedávno také koncertoval, si cestu díky chytlavým melodiím, zpěvu a charismatu vyšlapal cestičku ke slávě další Španěl. Celá kapela, včetně Alvara, diváky během večera veškerým projevem přesvědčila o své skromnosti, pokoře a lásce k hudbě. Rozhodně tedy nejde říct, že by po takovém rychlém vzestupu hoši zpychli. Ba naopak. Tančili, střídali si nástroje, vzájemně se podporovali a vystupovali jako „rodina“. Alvaro pak v rámci mluvených vstupů prozradil zákulisí vzniku některých písní, třeba když mu zemřel první pes nebo když zažil rozchod.

Alvaro je čerstvým vítězem Švýcarské Swiss Music Awards, kde v kategorii Best breaking act international porazil ve finále Charlieho Putha a kapelu Twenty one Pilots .

Jen tak dál a doufáme, že se tu Alvaro brzy ukáže, jak v závěru koncertu přislíbil. A třeba v ČR rovnou naplánuje více koncertů.

foto: Kristýna Mergeščíková

 

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit