Pražská galerie Mánes se od 17. do 18. prosince provoní sváteční atmosférou: na tradičním moderním tržišti LEMARKET se představí 100 pečlivě vybraných českých a slovenských tvůrců. Návštěvníci si tak budou moci vychutnat vánoční atmosféru, zakoupit dárky pro své blízké a osobně se setkat s českými a slovenskými módními návrháři, designéry, výrobci přírodní kosmetiky, ale i ševci a čokolatéry.

V pražské galerii Mánes se v krásném předvánočním čase představí na 99 značek. Mezi nimi se objeví značka CLASP´PIN. Ručně vyráběná stylová zavazadla a módní doplňky vznikají od A do Z v rukou Jiřího Salače v malebných brdských lesech. CLASP´PIN využívá ve své výrobě přírodní kůže a bavlněné plátno, které získávají na originalitě samotným procesem užívání a jsou tak ideální volbou pro ty, kteří oceňují nadčasový design.

Kouzelný příběh je spojený i se značkou Meadows. Vše začalo více než 100 let zapomenutou formou, kterou objevila zakladatelka značky, Vladimíra, ve starobylé české sklárně. Vznikly tak vonné svíčky v unikátním ručně foukaném skle s jedinečnou strukturou, které při zapálení propouští magické světlo. Při výrobě používá Vladimíra čistě přírodní sójové vosky, vůně pak připomínají voňavé louky a rozkvetlé zahrady.

Premiéru bude mít na LEMARKETU také mladý pár, který se skrývá pod značkou Nemléko. Ta vyrábí rostlinné mléko z mandlí, dochuceno je pouze datlemi a himalájskou solí. Nemléko navíc neobsahuje žádné cukry či jiná aditiva a je stáčeno do vratných skleněných lahví. Na své si přijdou i milovníci fotografie: duo mladých fotografek z Czech Vibes, které má jeden z nejkrásnějších českých Instagramů, bude na LEMARKETU poprvé prodávat své fotografie.

vanocni-lemarket-9

„Těší nás, že se za dobu své existence stal vánoční LEMARKET milou tradicí, ale také inspirací k nákupu vánočních dárků od lokálních tvůrců. V České republice a na Slovensku totiž stále vznikají nové malé značky, které vyrábí kvalitní a zejména originální produkty. Ty s radostí objevujeme a každoročně jim dáváme prostor okouzlit i návštěvníky LEMARKETU. V prosinci se tak například vůbec poprvé představí značka Wooden-land, která vyrábí dřevěné hodinky, a to kompletně v České republice. Kluci z Liberce dokážou vyrobit poklad z jakéhokoli dřeva a sázejí na individuální přístup: jeden ze zákazníků si vozí ze zahraničních služebních cest kusy dřeva, ze kterých pak Wooden-land vyrábí hodinky jako suvenýr, který pak bude mít s místem své cesty už navždy spojený. Kluci vyráběli mimo jiné i hodinky z krovu středověkého hradu,“ říká organizátorka Lucie Vaňková.

vanocni-lemarket-5

Aby ani čtyřnozí mazlíčci nebyli ochuzeni o vánoční dárky, představí se slovenská značka Hound, která vyrábí originální, barevné a hlavně ručně pletené psí obojky a vodítka. O popularitě Hound svědčí i to, že jejich výrobky nosí pejsci už i v Kalifornii, Švédsku, Dánsku a Velké Británii.

„Jako každý rok chystáme pro návštěvníky i doprovodný program: workshopy, jak si vyrobit vlastní vánoční ozdoby či jak kreativně zabalit vánoční dárky. Nebude chybět cukroví a svařené víno,“ uzavírá organizátorka Elena Šulcová.

O LEMARKETU

S nápadem na organizaci moderního tržiště s nabídkou originálních výrobků českých a slovenských značek přišly kamarádky z dětství, Elena Šulcová a Lucie Vaňková. První ročník LEMARKETU se uskutečnil v roce 2013 v prostorách hotelu Fusion a od té doby našel své místo v srdci Prahy, v Galerii Mánes, kde se koná i letos o Vánocích.  Od 17. do 18. prosince mohou návštěvníci koupit krásné vánoční dárky od předních českých a slovenských tvůrců, užít si předvánoční atmosféru, ochutnat výborný svařák s výhledem na Pražský hrad či se zúčastnit workshopů s vánoční tematikou.

VÁNOČNÍ LEMARKET

17. a 18. prosince 2016, Galerie Mánes

Sobota 10:00 – 21:00, Neděle 10:00 – 19:00

Vstup: 70 Kč

Děti do 10ti let a senioři nad 60 let vstup zdarma

Více na www.lemarket.cz

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit