Právě teď až do 27. dubna probíhá v divadle Hybernia výstava nadějné mladé fotografky Sarah Teskové s názvem UNTITLED. Ta nám při příležitosti této výstavy poskytla exkluzivní rozhovor.

Ahoj Sarah, vítej v CZECHMAGU a pro začátek nám pověz něco o sobě.

Takže ahoj, milí čtenáři. Jmenuji se Sarah Tesková, je mi 17 let, pocházím z Prahy, ale jsem napůl Slovenka, protože moje maminka pochází ze Slovenska. V současné době chodím na česko-britskou školu Prague British School.

Jak ses k focení vlastně dostala?

S focením jsem začala v roce 2013. Dostala jsem se k tomu asi jako každý fotograf, prostě jsem vzala foťák do ruky, žačala pořizovat fotky a časem mě to velice nadchlo. V té době to bylo jenom tak pro radost a potom se z toho stal koníček, následovala tumblerová stránka, facebooková stránka a později i Instagram. Začala jsem tak vlastně zveřejňovat své fotky, což bylo super, protože mi lidi mohli psát své názory. Později chtěli nafotit i kamarádky/kamarádi a cizí lidi a potom už se z toho stalo něco většího. Teď je to tak, že bez foťáku nebo mobilu se ani nehnu z domu.

Teď něco o tvé výstavě. Jak se vlastně zrodil projekt UNTITLED?

Výstava “UNTITLED” vznikla vlastně proto, že jsem dostávala hodně dotazů na výstavu. “Kdy bude výstava? Kdy uvidíme tvoje fotky naživo?” a tak dále. Tak jsem si řekla, proč ne. První věc bylo místo. To mi poskytl pan Filo v Divadle Hybernia. Je to úžasné divadlo, je tu spousta muzikálů a představení každý den, takže to je ideální místo pro malou výstavu ve foyer. Měla jsem štěstí, že jsem to mohla udělat právě tam. Nad jménem výstavy jsem dlouho uvažovala a přišla jsem s názvem “UNTITLED”. Je to neobvyklý název pro výstavu, ale mě ten název prostě oslovil. Je to má první výstava a je mi 17 let, nechtěla jsem hned vymýšlet něco moc specifického. Na výstavě také uvidíte různorodou tvorbu, z různých let a lokací. Výstava se skladá ze dvou částí, první je portrétní část a druhá je reportážní. Druhá část se skládá z fotek ze safari v jižní Africe, ale víc bohužel neprozradím. Budete se muset přijít podívat.

untitled invite

A jaké jsou tvé plány do budoucna?

Do budoucna bych určitě chtěla pokračovat s fotkou, hlavně s kreativní tvorbou. Příští rok se chci hlásit na vysokou školu v Americe, respektive v New Yorku. V NYC bych se chtěla věnovat především studiu art history a marketingu. Přemýšlím ještě o příhláškách do Anglie a Francie, ale prioritou je pro mě určitě  New York. Je to skvělé místo s obrovskou diverzitou a množstvím úžasných lokací a scenérií. Proto bych tam později chtěla zůstat a najít si práci v kreativním oboru, který se ale bude zaměřovat na prodej, jelikož i moje fotky na výstavě “UNTITLED” jsou prodejné.

Plánuješ nějakou další výstavu i v budoucnu?

Určitě bych byla ráda, kdyby se uskutečnila ještě nějaká výstava. Hrozně moc jsem se z téhle výstavy naučila a teď už budu vědět, jak připravit pořádnou výstavu. Bude záležet na mojí tvorbě a hlavně, jestli se bude lidem líbit. Ohlasy jsou zatím neskutečně pozitivní a jsem za to velmi ráda. Na některé z mých fotek mi dokonce už přišly i nabídky ke koupi. V budoucnu bych ráda také udělala výstavu v zahraničí.

Poslední otázka. Chěla bys něco vzkázat našim čtenářům?

Určitě to, že i v mladém věku dokážeme hodně. Ať si hlavně mladí lidé věří a jdou za svými sny.

Za CZECHMAG Sarah děkujeme za poskytnutí rozhovoru. Vy se určitě jděte podívat na její výstavu UNTITLED. Z vlastní zkušenosti musím říct, že to stojí za to.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit