Právě teď až do 27. dubna probíhá v divadle Hybernia výstava nadějné mladé fotografky Sarah Teskové s názvem UNTITLED. Ta nám při příležitosti této výstavy poskytla exkluzivní rozhovor.

Ahoj Sarah, vítej v CZECHMAGU a pro začátek nám pověz něco o sobě.

Takže ahoj, milí čtenáři. Jmenuji se Sarah Tesková, je mi 17 let, pocházím z Prahy, ale jsem napůl Slovenka, protože moje maminka pochází ze Slovenska. V současné době chodím na česko-britskou školu Prague British School.

Jak ses k focení vlastně dostala?

S focením jsem začala v roce 2013. Dostala jsem se k tomu asi jako každý fotograf, prostě jsem vzala foťák do ruky, žačala pořizovat fotky a časem mě to velice nadchlo. V té době to bylo jenom tak pro radost a potom se z toho stal koníček, následovala tumblerová stránka, facebooková stránka a později i Instagram. Začala jsem tak vlastně zveřejňovat své fotky, což bylo super, protože mi lidi mohli psát své názory. Později chtěli nafotit i kamarádky/kamarádi a cizí lidi a potom už se z toho stalo něco většího. Teď je to tak, že bez foťáku nebo mobilu se ani nehnu z domu.

Teď něco o tvé výstavě. Jak se vlastně zrodil projekt UNTITLED?

Výstava “UNTITLED” vznikla vlastně proto, že jsem dostávala hodně dotazů na výstavu. “Kdy bude výstava? Kdy uvidíme tvoje fotky naživo?” a tak dále. Tak jsem si řekla, proč ne. První věc bylo místo. To mi poskytl pan Filo v Divadle Hybernia. Je to úžasné divadlo, je tu spousta muzikálů a představení každý den, takže to je ideální místo pro malou výstavu ve foyer. Měla jsem štěstí, že jsem to mohla udělat právě tam. Nad jménem výstavy jsem dlouho uvažovala a přišla jsem s názvem “UNTITLED”. Je to neobvyklý název pro výstavu, ale mě ten název prostě oslovil. Je to má první výstava a je mi 17 let, nechtěla jsem hned vymýšlet něco moc specifického. Na výstavě také uvidíte různorodou tvorbu, z různých let a lokací. Výstava se skladá ze dvou částí, první je portrétní část a druhá je reportážní. Druhá část se skládá z fotek ze safari v jižní Africe, ale víc bohužel neprozradím. Budete se muset přijít podívat.

untitled invite

A jaké jsou tvé plány do budoucna?

Do budoucna bych určitě chtěla pokračovat s fotkou, hlavně s kreativní tvorbou. Příští rok se chci hlásit na vysokou školu v Americe, respektive v New Yorku. V NYC bych se chtěla věnovat především studiu art history a marketingu. Přemýšlím ještě o příhláškách do Anglie a Francie, ale prioritou je pro mě určitě  New York. Je to skvělé místo s obrovskou diverzitou a množstvím úžasných lokací a scenérií. Proto bych tam později chtěla zůstat a najít si práci v kreativním oboru, který se ale bude zaměřovat na prodej, jelikož i moje fotky na výstavě “UNTITLED” jsou prodejné.

Plánuješ nějakou další výstavu i v budoucnu?

Určitě bych byla ráda, kdyby se uskutečnila ještě nějaká výstava. Hrozně moc jsem se z téhle výstavy naučila a teď už budu vědět, jak připravit pořádnou výstavu. Bude záležet na mojí tvorbě a hlavně, jestli se bude lidem líbit. Ohlasy jsou zatím neskutečně pozitivní a jsem za to velmi ráda. Na některé z mých fotek mi dokonce už přišly i nabídky ke koupi. V budoucnu bych ráda také udělala výstavu v zahraničí.

Poslední otázka. Chěla bys něco vzkázat našim čtenářům?

Určitě to, že i v mladém věku dokážeme hodně. Ať si hlavně mladí lidé věří a jdou za svými sny.

Za CZECHMAG Sarah děkujeme za poskytnutí rozhovoru. Vy se určitě jděte podívat na její výstavu UNTITLED. Z vlastní zkušenosti musím říct, že to stojí za to.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE