K příležitosti oslav nového čínského roku vznikly ty nejdražší tenisky, co kdy byly, a to v hodnotě 4 miliónů amerických dolarů, v přepočtu tedy 95 miliónů korun.

Tyto tenisky vznikly v březnu tohoto roku a stojí za nimi firma Bicion ve spolupráci s Danielem Gamachem z Mache Custom Kicks, představeny byly v New Yorku. A proč mají takovou kosmickou hodnotu? Tyhle krásky mají na sobě přes stovku na zakázku vyrobených diamantů a safíry zasazené do zlata. To však není úplně vše. Boty jsou uschovány v custom krabici, která má dno pokryté 18ti karátovým zlatem a LED osvícení. Dokonce i štítky nesoucí jméno firemní značky jsou z ryzího zlata!

nejdražší tenisky 02

Zisky z prodeje půjdou na projekt Soles4Souls a ten má  jediný cíl – všechny vybrané peníze za tyto boty budou využity tak, aby pomohly obdarovat obuví lidi, kteří na to nemají peníze a jsou ve finanční tísni.

Tak co, přemýšlíte o nákupu těchto krásek? Pravděpodobně ne…

foto:
paratic.com

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit