Bylo 30. 8. 2015, když se otevřely brány Milovického letiště pro největší drum’n’bassový festival ve světě a mě čekaly 3 noci plné hudby, světel, hypu a málo spánku. Začal Let It Roll.

11705157_1014691048563252_5167056746292644398_n

Čtvrtek

Letos na přání fanoušků Let It Roll začal už ve čtvrtek, proč taky zažít jenom dvě noci, když můžeme začít tři. Do Milovic jsme přijeli asi kolem 15. hodiny a i když všechny stage měly začít hrát až v 18 hodin, všude už byl drum’n’bass slyšet. Když jsme se konečně dostali přes páskování a kontrolu věcí, šli jsme postavit stany, samozřejmě na to nejtišší místo, kde to šlo, hned za plotem u Shredder stage. Tam už bylo pár lidí z naší skupiny, včetně laviček, nějakých random postavených přístřeších a dvěma bazény. I když na čtvrteční večer byla zavřená Mainstage, nedá se říct, že by nás pořadatelé nějak ochudili o line-up. Na Madhouse stage jste mohli slyšet DLR, ANT TC1 nebo slovenský B-COMPLEX. Na EATBRAIN NIGHT na Factory stage na vás čekal Mindscape a Jade. Noc, nebo spíš ráno, zakončovali výborní Furious Freak na Bassdrop vs Chapeau Rouge stage.

photo credit Saiha
photo credit Saiha

Pátek

Byla bych ráda, kdybych mohla říct, že jsem se do pátku probudila. Po tom, co v 6 ráno alespoň částečně utichl areál, jsme šli ke stanům. Nebe se začalo vybarvovat a lepší nápad, než jít spát, byl výlet k hangárům. Samozřejmě, že půjdeme lézt na hangáry, když jsme na letišti.
Páteční line-up byl samozřejmě nabitější než předchozí den, i když většina lidí byla značně vybitější. I když stage hrály už od 14 hodin, noc odstartovala Opening show na Mainstage. Na ní jste pak mohli slyšet třeba Wilkinson, Spor nebo Ed Rush. Všechny shows byly doprovázeny světelnými a laserovými efekty a ohňostroji. Na Factory stage jste mohli slyšet Black Sun Empire, který jste mohli slyšet už letos na jaře a můžete je slyšet znova na Imagination Festival. Kromě BSE měli výborné sety i State of mind a k ránu Neonlight.
Fascinovalo mě, kolik jsem za celou noc, a vůbec za celý festival, potkala cizinců. Na většině českých festivalů jdete a když na někoho začnete mluvit, tak většinou dostanete českou odpověď. Tady to bylo jak někde na hlavní třídě v Egyptě, kde rozhovory začínají: “Do you speak English?” nebo “Czech?”. Celá Evropa se sjela na LIRu.

lir2bySaiha
photo credit Saiha

Sobota

Do soboty jsem se už probudila. Zhruba 3-4 hodiny spánku a ze stanu mě vyhnal zapařený vzduch ve stanu. Už jsem pociťovala něco jako únavu, ale ta začala zase odcházet s prvním puštěním bassů. Odpoledne byl čas vyhraněný pro hraní stolního fotbálku. I když graffity exhibice od Graffneku, sk8 a bmx exhbicie, ježdění na prkně po vodě nebo bumper football jsou určitě víc atraktivnější, stolní fotbálek byl přesně ta aktivita, která se pro sobotu hodila úplně přímo. A držela nám až do nedělního rána, kdy jsme si před spánkem chtěli dát poslední hru, ale chyběl nám poslední hráč.
Co se týče sobotního line-upu, tak byl snad nejlepší za ty tři dny. Téměř celou noc jsem strávila na Mainstage, kde hrál High Contrast, Andy C, Audio a A-Cray.

lir4
zdroj: facebook.com/letitrollcz

Za mě byl Let It Roll asi nejlepší akcí letošního roku, je plný energie a euforického opárku a příští rok tam budu 100% znova! A jestli jste na Let It Rollu nebyli a chcete vidět alespoň částečně, jak to tam vypadalo, tak sledujete YouTube kanál, na kterém se brzo objeví official aftermovie.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit