Zanedlouho, konkrétně 10.srpna, začíná nejbarevnější týden v České republice. Tím není nic jiného než Prague Pride, který vyvrcholí 15. srpna průvodem Prahou a hudebním festivalem na Letné.

Kdo by neznal Prague Pride. Jedni nenávidí, druzí milují. I tak se ale festivalu každý rok zúčastní přes deset tisíc LGBT zástupců, jejich přátel a rodin, kteří po sobotním poledni vyráží z Václavského náměstí až na Letnou, kde je hudební produkce, stánky s občerstvením, či možnost posezení s přáteli v parku.

Co už méně lidí ví, tak Prague Pride probíhá po celý týden (tenhle rok 10. – 16. srpna), kdy se konají různá představení, workshopy, párty nebo dokonce mše po celé Praze. Letos se tak můžou například návštěvníci těšit při pondělním koncertu na Střeláku na fousatou zpěvačku Conchitu Wurst nebo cenami Anděl ověnčenou Anetu Langerovou.

Ke konci minulého roku žáci filmového oboru SOŠ Michael natočili s Evou Samkovou, izraelským velvyslancem v Praze či právě s předsedou Prague Pride Czeslawem Walekem rozhovor na který se můžete kouknout hned pod článkem. Czeslaw Walek v něm vypráví o svém coming outu, manželovi a vysvětluje, o čem Prague Pride vlastně je.

Jaký je váš názor na Prague Pride? Zúčastníte se letošního ročníku nebo jste v tomto ohledu více konzervativní?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit