Zanedlouho, konkrétně 10.srpna, začíná nejbarevnější týden v České republice. Tím není nic jiného než Prague Pride, který vyvrcholí 15. srpna průvodem Prahou a hudebním festivalem na Letné.

Kdo by neznal Prague Pride. Jedni nenávidí, druzí milují. I tak se ale festivalu každý rok zúčastní přes deset tisíc LGBT zástupců, jejich přátel a rodin, kteří po sobotním poledni vyráží z Václavského náměstí až na Letnou, kde je hudební produkce, stánky s občerstvením, či možnost posezení s přáteli v parku.

Co už méně lidí ví, tak Prague Pride probíhá po celý týden (tenhle rok 10. – 16. srpna), kdy se konají různá představení, workshopy, párty nebo dokonce mše po celé Praze. Letos se tak můžou například návštěvníci těšit při pondělním koncertu na Střeláku na fousatou zpěvačku Conchitu Wurst nebo cenami Anděl ověnčenou Anetu Langerovou.

Ke konci minulého roku žáci filmového oboru SOŠ Michael natočili s Evou Samkovou, izraelským velvyslancem v Praze či právě s předsedou Prague Pride Czeslawem Walekem rozhovor na který se můžete kouknout hned pod článkem. Czeslaw Walek v něm vypráví o svém coming outu, manželovi a vysvětluje, o čem Prague Pride vlastně je.

Jaký je váš názor na Prague Pride? Zúčastníte se letošního ročníku nebo jste v tomto ohledu více konzervativní?