Rok s rokem se sešel, po vánočních svátcích přichází oslavy nového roku, které se stát od státu liší. Většinou ale 2 věci zůstávají – alkohol a ohňostroje. Právě druhého zmiňovaného se týká tento článek a my vám přinášíme 5 nejlepších novoročních show.

5. Sydney, Austrálie

V Sydney byla jako každoročně k vidění jedna z nejpůsobivějších novoročních show. Australští pyrotechnici použili k rozzáření celého města přes 7 tun výbušnin.

4. Paříž, Francie

Paříž i přes celoroční zákaz pyrotechniky nepřišla o úchvatnou podívanou, které byla udělena výjimka, a Pařížané si tak mohli užít spoustu ohňostrojů a laserů v pozadí tradiční dominanty města Eiffelovy věže. Mimojiné se ve stejnou dobu odehrával program v podobě videomappingu na neméně slavný pařížský Arc de Triomphe neboli Vítězný oblouk.

3. Hong Kong, Čína

O krásnou podívanou nepřišli obyvatelé Hong Kongu, kde se po odpočtu do půlnoci rozsvítil celý Viktoriin přístav.

2. Londýn, Velká Británie

Londýňané s nadšením přihlíželi úchvatné novoroční show, Big Ben odbil půlnoc a všechny významné stavby v okolí Temže se rozzářily všemi možnými barvami za doprovodu ohňostrojů, laserů a hudby.

1. Dubai, SAE

Zřejmě nejkrásnější novoroční podívanou měli Arabové a jiní obyvatelé Dubaje, bohatá země efekty nešetřila a přichystala úchvatnou show z největší části na nejvyšší stavbě světa – mrakodrapu Burj Khalifa. K rozsvícení celé stavby bylo použito přes 70 000 speciálních LED panelů rozmístěných po celé ploše mrakodrapu.

I my vám tímto přejeme úspěšný start do nového roku, podělte se s námi s vašimi zážitky ze silvestrovských oslav a následujte nás na sociálních sítích!

        

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?