Rok s rokem se sešel, po vánočních svátcích přichází oslavy nového roku, které se stát od státu liší. Většinou ale 2 věci zůstávají – alkohol a ohňostroje. Právě druhého zmiňovaného se týká tento článek a my vám přinášíme 5 nejlepších novoročních show.

5. Sydney, Austrálie

V Sydney byla jako každoročně k vidění jedna z nejpůsobivějších novoročních show. Australští pyrotechnici použili k rozzáření celého města přes 7 tun výbušnin.

4. Paříž, Francie

Paříž i přes celoroční zákaz pyrotechniky nepřišla o úchvatnou podívanou, které byla udělena výjimka, a Pařížané si tak mohli užít spoustu ohňostrojů a laserů v pozadí tradiční dominanty města Eiffelovy věže. Mimojiné se ve stejnou dobu odehrával program v podobě videomappingu na neméně slavný pařížský Arc de Triomphe neboli Vítězný oblouk.

3. Hong Kong, Čína

O krásnou podívanou nepřišli obyvatelé Hong Kongu, kde se po odpočtu do půlnoci rozsvítil celý Viktoriin přístav.

2. Londýn, Velká Británie

Londýňané s nadšením přihlíželi úchvatné novoroční show, Big Ben odbil půlnoc a všechny významné stavby v okolí Temže se rozzářily všemi možnými barvami za doprovodu ohňostrojů, laserů a hudby.

1. Dubai, SAE

Zřejmě nejkrásnější novoroční podívanou měli Arabové a jiní obyvatelé Dubaje, bohatá země efekty nešetřila a přichystala úchvatnou show z největší části na nejvyšší stavbě světa – mrakodrapu Burj Khalifa. K rozsvícení celé stavby bylo použito přes 70 000 speciálních LED panelů rozmístěných po celé ploše mrakodrapu.

I my vám tímto přejeme úspěšný start do nového roku, podělte se s námi s vašimi zážitky ze silvestrovských oslav a následujte nás na sociálních sítích!

        

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit