Pod pojmem hotel se snad každému vybaví útulné pokoje, recepce a jídelny. Ne všechny jsou však takto stereotypní. Podíváme se na nejzvláštnější hotely světa!

5. Karostas Cietums (Lotyšsko)

Na pátem místě nejzvláštnějších hotelů se umístil Karostast Cientums nacházející se v Lotyšsku. Čím je tento hotel zvláštní? Především tím, že se jedná o bývalou vojenskou věznici a i podle vězeňských pravidel je s vámi zacházeno. Nechybí “výborné” vězeňské jídlo, samotky nebo bachaři, kteří vás mohou kdykoli bezdůvodně zbít.

zdroj: spi4uk.itvnet.lv

4. The Capsule Inn (Japonsko)

Tento typ hotelů vymyšlený Japonci je opravdu velmi kuriózní. Zákazníci jsou ubytování v malých podlouhlých boxech, kapslích, naskládaných těsně vedle sebe. Kdo by si takový hotel pronajal? Tento typ hotelů je určený pouze pro přespání, kdy host nepotřebuje nic jiného než postel. Právě kvůli miniaturním prostorům se v “kapsli” nachází kromě postele už jenom televizní obrazovka a vaše zavazadlo.

zdroj: www.travelphilosphy.com

3. Das Park Hotel (Rakousko)

Třetí místo obsadil hotel, který se bude líbit všem milovníkům přírody. O co se jedná? Hotelové pokoje se skládají z obřích cementových “rour”, které jsou zasazeny přímo do samotné přírody. Pokoje jsou samy o sobě velmi malé, proto se v nich nachází pouze televizor, postele a místo na zavazadla.

zdroj: 4.bp.blogspot.com

2. Propeller Island City Lodge (Německo)

Jeden z nejzvláštnějších hotelů se nachází v hlavním městě Německa – Berlíně. Stojí za ním Lars Stroschen, německý umělec, který přišel s nápadem udělat každý pokoj jedinečný. Pokoje jsou opravdu zajímavé. V jednom budete mít jako postel rakev, v dalším si budete připadat jako v lese a usínat budete v kmenu stromu. V neposlední řádě můžete narazit na pokoj, který je celý vzhůru nohama.

zdroj: www.mandruy.com

1. Sandcastle Hotel (Anglie)

A jako titul nejzvláštnějšího hotelu získává Sandcastle Hotel v Anglii. Jak už název napovídá jde o hotel, který je celý zhotoven z písku, což zahrnuje i postele, pohovky, stoly a dokonce i toaletu! Zajímavostí je, že tento hotel nemá střechu a zákazník si tak může vychutnat krásný spánek na pláží pod širým nebem.

zdroj: www.funmozar.com

zdroj: YouTube

Jaký hotel Vám přijde nejpodivnější a v jakém byste se klidně ubytovali?Napište nám do komentářů!
Pro další díly TOP 5 sledujte CZECHMAG!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?