Úspěch v podnikání není nic lehkého, ba naopak. Cesta, kterou musí člověk ujít, aby se dostal až na vrchol a stal se úspěšným podnikatelem, je klikatá a plná překážek. Mnohdy se jedná o celoživotní cestu, na které si nikdy nemůžete být ničím jisti, a zvládnou ji jen ti s nejtvrdšími lokty. My si v tomto článku ale představíme pět mladých lidí, kteří se nebáli a úspěchu v podnikání dosáhli již jako teenageři.

Shubham Banerjee (13)

Shubhama již od mala zajímalo, jak slepí lidé čtou. Když se dozvěděl o Braillově písmu, rozhodl se, že chce slepým lidem pomáhat, a vytvořil tak tiskárnu Braigo, jež je schopna tisknout v Braillově písmu. Momentálně Shubham pracuje ve své vlastní firmě Braigo Labs, do které už investoval například i Intel.

Mateusz Mach (17)

Žijeme v moderní době prolezlé technologií. Každý z nás je denně na internetu a váš mladší sourozenec už ve čtyřech letech mlátí doma do playstationu. A tak není divné, že Mateusz Mach již ve svých šestnácti letech navrhl aplikaci FIVE. To, co je na aplikaci zajímavé, je to, že slouží k posílání zpráv ve formě posunkové řeči. Ale to nejzajímavější je, že tuto aplikaci v dnešní době využívají i velmi rozšířené hodinky Apple Watch.

Fraser Doherty (28)

Fraserovi je dnes sice už dvacet osm let, ale když mu bylo čtrnáct, povedlo se mu něco nevídaného. Ve volných chvílích vyráběl v kuchyni svých rodičů marmeládu podle starého babiččina receptu. Mezi jeho zákazníky patřili nejdříve sousedé, ale zpráva o vynikající marmeládě se brzo roznesla po celém Skotsku a podle posledních odhadů má dnes firma vyrábějící marmeládu s příhodným názvem SpaceJam hodnotu více jak jeden milion dolarů.

Adam Hildreth (32)

Adam se ve čtrnácti rozhodl založit svou první firmu. Firmě dal název Dubit Limited a společně s ní založil internetovou stránku, která se stala britskou nejnavštěvovanější stránkou pro náctileté. Adam v roce 2004 patřil mezi nejbohatší teenagery v Británii, a to díky jmění dvou milionů liber. S pomocí této částky vyvinul software proti pedofilům, který je schopen až v 98 % případů odhalit podezřelou konverzaci na internetu.

Ashley Qualls (26)

Ashley se rozhodla, že svůj podnikatelský život započne také už jako teenagerka. A tak ve svých patnácti letech založila internetovou stránku Whateverlife.com, kde nabízela své obrázky a grafické výtvory. S průměrnou měsíční návštěvností okolo 7 milionů hostů začala stránka zajímat inzerenty, kteří v dnešní době platí Ashley neskutečné sumy, aby na jejích stránkách mohli inzerovat.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit