Úspěch v podnikání není nic lehkého, ba naopak. Cesta, kterou musí člověk ujít, aby se dostal až na vrchol a stal se úspěšným podnikatelem, je klikatá a plná překážek. Mnohdy se jedná o celoživotní cestu, na které si nikdy nemůžete být ničím jisti, a zvládnou ji jen ti s nejtvrdšími lokty. My si v tomto článku ale představíme pět mladých lidí, kteří se nebáli a úspěchu v podnikání dosáhli již jako teenageři.

Shubham Banerjee (13)

Shubhama již od mala zajímalo, jak slepí lidé čtou. Když se dozvěděl o Braillově písmu, rozhodl se, že chce slepým lidem pomáhat, a vytvořil tak tiskárnu Braigo, jež je schopna tisknout v Braillově písmu. Momentálně Shubham pracuje ve své vlastní firmě Braigo Labs, do které už investoval například i Intel.

Mateusz Mach (17)

Žijeme v moderní době prolezlé technologií. Každý z nás je denně na internetu a váš mladší sourozenec už ve čtyřech letech mlátí doma do playstationu. A tak není divné, že Mateusz Mach již ve svých šestnácti letech navrhl aplikaci FIVE. To, co je na aplikaci zajímavé, je to, že slouží k posílání zpráv ve formě posunkové řeči. Ale to nejzajímavější je, že tuto aplikaci v dnešní době využívají i velmi rozšířené hodinky Apple Watch.

Fraser Doherty (28)

Fraserovi je dnes sice už dvacet osm let, ale když mu bylo čtrnáct, povedlo se mu něco nevídaného. Ve volných chvílích vyráběl v kuchyni svých rodičů marmeládu podle starého babiččina receptu. Mezi jeho zákazníky patřili nejdříve sousedé, ale zpráva o vynikající marmeládě se brzo roznesla po celém Skotsku a podle posledních odhadů má dnes firma vyrábějící marmeládu s příhodným názvem SpaceJam hodnotu více jak jeden milion dolarů.

Adam Hildreth (32)

Adam se ve čtrnácti rozhodl založit svou první firmu. Firmě dal název Dubit Limited a společně s ní založil internetovou stránku, která se stala britskou nejnavštěvovanější stránkou pro náctileté. Adam v roce 2004 patřil mezi nejbohatší teenagery v Británii, a to díky jmění dvou milionů liber. S pomocí této částky vyvinul software proti pedofilům, který je schopen až v 98 % případů odhalit podezřelou konverzaci na internetu.

Ashley Qualls (26)

Ashley se rozhodla, že svůj podnikatelský život započne také už jako teenagerka. A tak ve svých patnácti letech založila internetovou stránku Whateverlife.com, kde nabízela své obrázky a grafické výtvory. S průměrnou měsíční návštěvností okolo 7 milionů hostů začala stránka zajímat inzerenty, kteří v dnešní době platí Ashley neskutečné sumy, aby na jejích stránkách mohli inzerovat.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE