Je opravdu těžké nějak hudebně klasifikovat Kapitána Dema, protože je schopen udělat naprosto cokoliv, což mohli vidět diváci v pražské ROXY 12.4.2017, kde křtil své nové album Bez klobouku Boss.

I přesto, že bych Kapitána Dema klasifikoval jako rappera, tak mi přišlo, že jsem se notnou dávkou koncertu spletl. Ano, byly mi dány drsné rapové texty o tom, co se v české televizi a v českém “šoubizu” děje, ale také jsem se dočkal kozáčka na pódiu, či jeho největšího hitu “Láska, pokora a sluníčko” zahraného jako trampskou country písničku.

Už od začátku koncertu, kdy se udělovalo ocenění “Gramy”, kde si například tvůrci dělali legraci z filmu Masaryk, bylo jasné, že toto nebude standartní koncert plný rapových moshpitů, tvrdých slok a flows. Věděli jsme, že toto bude událost, která bude pro všechny nezapomenutelná. Poté na pódium přicházela nejrůznější individua, takže to bylo takové panoptikum… Panoptikum, které dělá muziku tak, jak nikdo u nás.

Dav skákal a bavil se, všichni se smáli jeho textům. Většinu písniček pouštěl ze svého nového alba, avšak nezanevřel na fanoušky jeho dřívější tvorby. Je nutné podotknout, že Kapitán už do ROXY zavítal na konci minulého roku. Lidí tam bylo rozhodně míň, než bylo tentokrát, ale i tak to byla skvělá akce. Na tomto koncertu se také objevilo pár celebrit, které spolupracovali na Demově novém albu, jako například Pavel Novotný.

Opravdu není moc, co bych mohl koncertu vytknout. Za málo peněz (250 Kč na místě) bylo opravdu hodně muziky. Jediné, co mi nezvětšilo úsměv na tváři, byl fakt, že se zabral horní balkón pro VIP, takže bylo více lidí dole, ale to je možná dobře, protože čím tam bylo více lidí, tím lepší byl zážitek z velice podařeného koncertu.

foto: Martin Hrodek

HODNOCENÍ: 90 %

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?