K létu už dlouho neodmyslitelně patří nejen drinky na pláži, zpocená a opálená (většinou teda spíše spálená) těla nebo grilovačky s přáteli. Ale též songy, které vás po dvou, třech měsících zas přestanou bavit do doby, než přijde další léto.

Týká se to především latinskoamerických rytmů, které nám přinesly MakarenuLambadusongy od Shakiry a další. V tomhle článku se ale kouknem na letošních deset méně známých, ale však stále mainstreamových kousků letošního léta, které si budete s radostí pouštět pořád dokola.

John Newman – Come and Get It

John Newmana zná celý svět hlavně díky hitu Love Me Again z předloňského léta, kterému následovalo rovnou excelentní album Tribute. Teď nám pětadvacetiletý britský zpěvák přináší svělý song Come and Get It z připravované druhé desky. A já jen musím podotknou, že jestli bude i zbytek desky takový, tak se máme na co těšit.

Foxes – Body Talk

Nově vydaný song k druhé desce mladé zpěvačky Foxes, přináší lehký erotický nádech, který je jak dělaný pro letní večery strávené po klubech. Kdo z vás neví, co je Foxes zač, tak si vzpomeňte na Grammy oceněnou taneční sklatbu Clarity od Zedda, která byla opatřena právě vokály od Foxes. A pokud budete namítat, že je to jediný co dokázala, tak si opatřete její prvotinu Glorious.

Rudimental – Never Let You Go

Rudimental asi nemusím nijak představovat. Jejich našlapaná prvotina Home s velkou dávkou hitů a nádherných videoklipů (Waiting All Night, Right Here též s Foxes, či Not Giving Up tentokrát s John Newmanem) z nich udělala hvězdy taneční undergroundové hudby. Tentokrát přichází se songem Never Let You Go. V jehož, ač barevném klipu, můžeme vidět ne zrovna hezké věci dnešního světa. A abych nezapomněl, tak tahle parta též vystoupí na letošním Colours of Ostrava.

Jess Glynne – Hand My Hand

Každý slyšel Rather Be od tanečních Clean Bandit, ale co zpěvačka, která k songu přispěla svým hlasem? Tou je Jess Glynne, kterou jste též mohli slyšet v hitu My Love, která se se svou novou písní snaží udělat tu správnou chill atmosféru.

Omi – Cheerleader

Abych zde nemluvil jen o britech, tak až z Jamajky přichází Omi s tím správným letním hitem. Takže být vámi si Cheerleader naposlouchám ještě teď.

Kendrick Lamar – I

Tenhle rok hudební recenzenti nešetří chválou na desku To Pimp a Butterfly, která je plná příběhů ulice. Dokonce ji označují za nejlepší desku letošního roku. A to jsme teprve v polovině. Chytré texty a skvělá produkce. Hitovka I vypouští maximální energii. A i když se jedná o song z minulého podzimu, tak letošní léto chybět nemůže.

Måns Zelmerlöw – Heroes

Výherce letošního Eurovison Song Contest pocházející ze Švédska, který zvítězil právě se skladbou Heroes. A já si jen říkám, kde se ve švédech a britech bere takové hudební nadání.

Jack Ü – Mind (feat. Kai)

Za projektem Jack Ü se schovávají dva z předních světových dj’s. Těmi jsou páni Skrillex a Diplo, kteří pod svým projektem vydali album, na němž jim zahostovala Kiesza, Justin Bieber, 2 Chainz a další. Já jsem se ale rozhodl vybrat méně známý kousek Mind, ze kterého snad brzy bude další klubový hit.

Zedd – Beautiful Now (feat. Jon Bellion)

Již zmíněný Zedd, držitel ceny Grammy za nejlepší taneční píseň Clarity, onehdá vydal album True Colours, ze kterého jsme už mohli slyšet zpívat Selenu Gomez, v hitu I Want You to Know, ke které se nyní přidává další. Tou je Beautiful Now, jíž vokály poskytl Jon Bellion a videoklip byl natáčen z části i v Praze.

Slaves – Cheer Up London

Abych předešel ”hejtům” od fanoušků tvrdší a alternativní hudby, představuji proto punkové duo Slaves, které zrovna vydává svůj debut Are You Satisfied, z něhož je i pořádná rána do uší jménem Cheer Up London.

A co posloucháte v létě vy? Napište nám vaše oblíbené letní songy do komentářu k tomuto příspěvku!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE