K létu už dlouho neodmyslitelně patří nejen drinky na pláži, zpocená a opálená (většinou teda spíše spálená) těla nebo grilovačky s přáteli. Ale též songy, které vás po dvou, třech měsících zas přestanou bavit do doby, než přijde další léto.

Týká se to především latinskoamerických rytmů, které nám přinesly MakarenuLambadusongy od Shakiry a další. V tomhle článku se ale kouknem na letošních deset méně známých, ale však stále mainstreamových kousků letošního léta, které si budete s radostí pouštět pořád dokola.

John Newman – Come and Get It

John Newmana zná celý svět hlavně díky hitu Love Me Again z předloňského léta, kterému následovalo rovnou excelentní album Tribute. Teď nám pětadvacetiletý britský zpěvák přináší svělý song Come and Get It z připravované druhé desky. A já jen musím podotknou, že jestli bude i zbytek desky takový, tak se máme na co těšit.

Foxes – Body Talk

Nově vydaný song k druhé desce mladé zpěvačky Foxes, přináší lehký erotický nádech, který je jak dělaný pro letní večery strávené po klubech. Kdo z vás neví, co je Foxes zač, tak si vzpomeňte na Grammy oceněnou taneční sklatbu Clarity od Zedda, která byla opatřena právě vokály od Foxes. A pokud budete namítat, že je to jediný co dokázala, tak si opatřete její prvotinu Glorious.

Rudimental – Never Let You Go

Rudimental asi nemusím nijak představovat. Jejich našlapaná prvotina Home s velkou dávkou hitů a nádherných videoklipů (Waiting All Night, Right Here též s Foxes, či Not Giving Up tentokrát s John Newmanem) z nich udělala hvězdy taneční undergroundové hudby. Tentokrát přichází se songem Never Let You Go. V jehož, ač barevném klipu, můžeme vidět ne zrovna hezké věci dnešního světa. A abych nezapomněl, tak tahle parta též vystoupí na letošním Colours of Ostrava.

Jess Glynne – Hand My Hand

Každý slyšel Rather Be od tanečních Clean Bandit, ale co zpěvačka, která k songu přispěla svým hlasem? Tou je Jess Glynne, kterou jste též mohli slyšet v hitu My Love, která se se svou novou písní snaží udělat tu správnou chill atmosféru.

Omi – Cheerleader

Abych zde nemluvil jen o britech, tak až z Jamajky přichází Omi s tím správným letním hitem. Takže být vámi si Cheerleader naposlouchám ještě teď.

Kendrick Lamar – I

Tenhle rok hudební recenzenti nešetří chválou na desku To Pimp a Butterfly, která je plná příběhů ulice. Dokonce ji označují za nejlepší desku letošního roku. A to jsme teprve v polovině. Chytré texty a skvělá produkce. Hitovka I vypouští maximální energii. A i když se jedná o song z minulého podzimu, tak letošní léto chybět nemůže.

Måns Zelmerlöw – Heroes

Výherce letošního Eurovison Song Contest pocházející ze Švédska, který zvítězil právě se skladbou Heroes. A já si jen říkám, kde se ve švédech a britech bere takové hudební nadání.

Jack Ü – Mind (feat. Kai)

Za projektem Jack Ü se schovávají dva z předních světových dj’s. Těmi jsou páni Skrillex a Diplo, kteří pod svým projektem vydali album, na němž jim zahostovala Kiesza, Justin Bieber, 2 Chainz a další. Já jsem se ale rozhodl vybrat méně známý kousek Mind, ze kterého snad brzy bude další klubový hit.

Zedd – Beautiful Now (feat. Jon Bellion)

Již zmíněný Zedd, držitel ceny Grammy za nejlepší taneční píseň Clarity, onehdá vydal album True Colours, ze kterého jsme už mohli slyšet zpívat Selenu Gomez, v hitu I Want You to Know, ke které se nyní přidává další. Tou je Beautiful Now, jíž vokály poskytl Jon Bellion a videoklip byl natáčen z části i v Praze.

Slaves – Cheer Up London

Abych předešel ”hejtům” od fanoušků tvrdší a alternativní hudby, představuji proto punkové duo Slaves, které zrovna vydává svůj debut Are You Satisfied, z něhož je i pořádná rána do uší jménem Cheer Up London.

A co posloucháte v létě vy? Napište nám vaše oblíbené letní songy do komentářu k tomuto příspěvku!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit