Všechna rádia v poslední době omílají pořád dokola ty samý hity včetně Shake It Off a právoplatně. Shake It Off má všechno, co by správný konvenční popový song měl mít a k tomu má ještě něco navíc, co nás nutí ho zpívat pořád dokola. Problém je, že ho slyšíme od dřívější country zpěvačky Taylor Swift, která chce být ještě víc populární než byla doposud a snaží se o to s čistě popovým počinem 1989. A dělá chybu.

V roce 2006 vtrhla na americký trh mladá dívka s kytarou, zpívající country a píšící ty nejsladší texty, které byste v USA sehnaly. Od té doby vydala už 4 alba a stala se skoro národním pokladem. Posledním albem RED si začala uzurpovat i Evropský trh a dařilo se jí. Aby taky ne. Podle mě je deska RED výborným počinem, na kterém nechyběly takové hitovky jako 22, We Are Never Getting Back Together či duet s Ed Sheeranem Everything Has Changed. Teď tu ale máme novou Taylor…popovou…bohužel.

Nejpovolanější z nejpovolanějších producentů Max Martin samožejmě nemohl chybět na 1989. Proč taky ne. Má za sebou spolupráci s největšími hvězdami jako je Katy Perry nebo Pink. Z jeho výroby pochází největší hity už více jak 10 let. Bohužel tentokrát se to nepovedlo.

První Welcome to New York sice chce znít jako hit, ale moc mu to nejde. Navíc pořád dokola se opakující název songu vás brzo omrzí. Stejně tomu je i u Out of the Woods. Celé album zní až moc monotóně, kdy jen čekáte na druhý Shake It Off, ale to pořád nikde.

Album ale i tak bude jedno z nejprodávanějších tenhle rok, protože je to Taylor Swift, miláček Ameriky. Talent ale Taylor upřít nelze. Takže já jen doufám, že si se svým dalším albem dá příště mnohem víc záležet. Pokud si nechcete zkazit dojem, tak raději zůstaňte jen u Shake It Off.

 (Max Nový)

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?