Nově vzniklé divadelní uskupení Studio Rote se představuje v Divadle MeetFactory inscenací Bunkr. První premiéra proběhne 6. listopadu 2016, druhá pak 7. listopadu v prostoru zkušebny této smíchovské scény. Hra, kterou napsal režisér inscenace Ondřej Škrabal, přivádí do pouštního bunkru dva muže, kteří musí čelit akutnímu nedostatku pitné vody. Inscenace klade otázky, co to znamená, když někdo „mluví moc“ či zda může mít jazyk fyzické následky. 

Bunkr je projektem divadelního Studia Rote, které založil v roce 2015 nynější umělecký šéf Ondřej Škrabal (divadelní režisér, kritik, redaktor Psího vína), produkční Jakub Rálek a herec Marek Mikulášek. Studio Rote má za sebou mj. úspěšné zpracovaní hry Petera Handkeho Sebeobviňovaní, se kterou se zúčastnilo divadelního festivalu Next Wave 2016.

Koncepce inscenace Bunkr, která zvítězila v otevřené rezidenční výzvě Divadla MeetFactory, se v tomto prostoru poprvé představí v neděli 6. listopadu od 20:00 a hned následující večer 7. listopadu od 19:00 ve své druhé premiéře.

Ústřední postavy – Weiss a Mallory, dva muži převlečení za vojáky, se záhadně ocitají uprostřed pouště. Dochází jim voda, odvaha i trpělivost. Postupně se ukazuje jejich fraškovitá, ale i tragická neschopnost jednat a porozumět si. „Bunkr je hra, která tematizuje stejně strach z neznámého, jako i z příliš známého. Ukazuje, že jazyk má svoje nečekané fyzické následky, které nekončí jen nemožností opakovaní,“ říká k inscenaci Tomáš Hučko, dramaturg a spoluautor konceptu inscenace.

bunkr_2_m-foitova_-_marek_mikulasek_2-600x

V hlavních rolích se představí herci Marek Mikulášek (BodyVoiceBand Jaroslavy Šiktancové, činohra DJKT v Plzni) a Vojtěch Bartoš (BodyVoiceBand, dříve Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí), kteří s režisérem spolupracovali i na inscenaci Sebeobviňování. Na scéně a kostýmech k inscenaci spolupracovala výtvarnice Tereza Ujevićová (Marná lásky snaha v Klicperově divadle HK, dříve spolupráce s Josefínou Bakošovou nebo 7dub).

První premiéra inscenace Bunkr se uskuteční 6. listopadu od 20:00 ve zkušebně  Divadla MeetFactory, druhá premiéra pak proběhne na tomtéž místě 7. listopadu  od 19:00.

Prodej vstupenek na www.meetfactory.cz.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?