J. Majestic, mladý rapper a hudebník, jehož kořeny sahají až do Los Angeles v americké Californii, před nedávnem vydal nový klip na pomalejší track s názvem Green Pills. Opět v něm svojí vytříbenou angličtinou a úctyhodnou slovní zásobou dává lekci všem, co se u nás marně pokoušejí prorazit s nekvalitním anglickým rapem. Ten u Majestica rozhodně nehledejte.

Green Pills, zelené pilulky, vám v hlavě pravděpodobně ihned evokuují drogu. A v tomto případě je vaše intuice správná. Track pojednává v podstatě o tom, jak se autor zamýšlí nad (ne)smyslem prohýřených nocí, o tom, jak na vás umějí striptérky sehrát leccos jen kvůli penězům a o mnohdy špatných, někdy ale i příjemných zkušenostech ze života noční Prahy. Track začal vznikat právě po příchodu z jedné takové noci a jak sám autor zmínil: “Asi jsem se zamyslel nad kalením a přišlo mi to už moc. Snažím se vylíčit svůj stav a jeden konkrétní den, kterej popisuju zejména v druhý půlce první sloky.” Track je plný zajímavých veršů, kterých si, pokud alespoň trochu ovládáte angličtinu, určitě všimnete a zamyslíte se nad nimi. “Taking green pills giving me the chills, taking white dust don’t see all the fuss” popisuje v refrénu, rozděleném na dvě části, první zkušenosti s některými látkami. “Taking green pills to bring me happiness, taking white dust it’s a must” se zas týká momentu, kdy si autor zpětně uvědomuje, jak ho drogy ovládají natolik, že bez nich necítí pocit štěstí. Druhá sloka popisuje všechny možné vjemy a postřehy, přičemž mezi rýmy se několikrát mění jejich samotný význam a právě toto promyšlené propojování různých dvojsmyslů je pro autora jednou z typických vlastností.

Videoklip, laděný symbolicky do zelených barev, je plný záběrů z několika pražských klubů, části z něj pak korespondují, někdy jen metaforicky, se samotným textem. $180 Undercover t-shirt – záběr v posteli právě s trikem této značky (které ve skutečnosti možná bylo levnější než uváděných 180 dolarů), french fries and french braids – scéna ve fastfoodu, která v podstatě ani nedává smysl, jelikož verš ve skutečnosti pojednává o Francouzích s copánky, které J. Majestic potkal v průběhu onoho večera.

Kromě Green Pills v nedávné době vyšel i krátký klip s trackem Killer Mantice Anarchy, který má jakousi reprezentační funkci pro vstup labelu Peanut Butter Mob, jehož je J. Majestic součástí, do roku 2016. “Koncept byl takovej udělat hrozně narychlo jednoduchej track i s klipem, nakonec tyhle věci ale stejně vždycky trvají děsně dlouho,” mluví o něm s úsměvem autor. Jedná se o jakýsi oldschoolový styl na způsob diss tracku a co se týče významu lyrics, něco málo se opět můžete dozvědět na portálu Rap Genius, kam se J. Majestic chystá umisťovat vysvětlení významů slov ve svých tracích.

zdroj: facebook.com/peanutbuttermob
zdroj: facebook.com/peanutbuttermob

J. Majestic tak s písní Green Pills přináší na českou, často jednotvárnou scénu něco nového. Určitě oceníte precizní lyrics v angličtině i atmosférický beat s klipem, jenž si pravděpodobně nepustíte pouze jednou. Co nového nám rapper přinese, můžete sledovat na Facebooku, YouTube či Soundcloudu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit