Výherci soutěže Radio Wave Czeching, elektronické duo Himalayan Dalai Lama, přichází po roce s novou nahrávkou, která je ovlivněna tématem hyperreality.

Ačkoliv se pět nových singlů pohybuje v rámci techna, elektra a chvílemi i ambientními prvky, svůj žánr překračuje zejména pomocí Lenky Dusilové a violoncellistky Terezie Vodičkové, které projektu dodávají jiný rozměr. Skladby se tak nehodí jen na párty, ale taky na klidný poslech doma, kdy si stačí lehnout do postele se sklenkou vína a zaposlouchat se.

Specialitou celé nahrávky je i skutečnost, že EP vznikalo průběžně jak v Praze, tak Brně a kluci nejdřív tvořili inviduálně, aby si pak aktuální verze navzájem posílali a v jednom či druhém městě je dodělali.

Hlavním tématem EP Hyper Real, které kluci vydali už 7. listopadu, je skutečnost, že občas jako společnost zapomínáme co je pravda a že v simulaci nám je líp. Kluci sami ještě dodávají: “Hyperrealita je aktuální téma společnosti obracející zrak i sluch k online mediím a světu. Ten svět není reálný, je to jeho odraz a stejně tak jako se odráží slunce v rozvlněné vodní hladině, světlo může dopadnout na miliony různých míst a o tom to je.”

Kapela svoji nahrávku pokřtí už 22. listopadu v pražském Café V lese a poté taky 29. listopadu v brněnském Kabinetu Můz, kde je podpoří další podobné elektronické uskupení Bratři.

Himalayan Dalai Lama ale nejsou na scéně žádnými nováčky. Mají za sebou úspěšné turné po střední Evropě, představili se také v Londýně nebo na festivalu Colours of Ostrava. V roce 2016 kromě vydání debutové nahrávky Lama, bylo duo nominované na cenu Anděl za nahrávku roku v kategorii elektronické hudby a též vyhráli exportní soutěž Radia Wave Czeching a jako zástupci české elektronické scény se na začátku roku 2017 zúčastnili jednoho z největších showcase festivalů na světě – Eurosonic Noorderslag.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit