Letos na podzim čeká filmové fanoušky speciální edice FAMUFESTu. Symbolicky, 30 let od sametové revoluce se FAMUFEST otevírá světu a nabídne to nejlepší ze zahraničních filmových škol. FAMUFEST Meets the World se uskuteční od 27. listopadu do 1. prosince v hlavní budově FAMU, v Lažanském paláci. Do Prahy zavítají studenti a pedagogové z prestižních světových filmových škol z Dánska (National Film School of Denmark), Německa (DFFB), Francie (École nationale supérieure Louis-Lumière), Tchaj-wanu (Taipai National University of the Arts) a USA (Chapman University).

“FAMUFEST Meets the World je pro nás oslavou 30. výročí nabytí svobody, ukázka toho, že opravdu můžeme. Že jsme opět součástí mezinárodního kontextu a můžeme se měřit s těmi nejlepšími filmovými školami ve světě,”uvádí děkan FAMU Zdeněk Holý.

V rámci pětidenního festivalu budou mít návštěvníci možnost navštívit promítání absolventských filmů partnerských škol, přednášky pedagogů i panelové diskuse, které se budou zabývat aktuálními problémy a fenomény filmového a televizního průmyslu. Industry partnery této části programu jsou MIDPOINT a Cinergy Prague. Partnerem je Biofilms. Festival vzniká za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

“Jsem rád, že se v rámci oslav ke třiceti letům svobody otevírá symbolicky i FAMUFEST. Veškeré projekce i přednášky jsou určeny i pro širokou veřejnost a vstup na všechny akce je zcela zdarma,” uvádí za organizátory Jan Syruček.

Další ročník FAMUFESTu, který bude opět primárně zaměřen na filmy z pražské filmové fakulty se uskuteční na jaře roku 2020.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?