Letos na podzim čeká filmové fanoušky speciální edice FAMUFESTu. Symbolicky, 30 let od sametové revoluce se FAMUFEST otevírá světu a nabídne to nejlepší ze zahraničních filmových škol. FAMUFEST Meets the World se uskuteční od 27. listopadu do 1. prosince v hlavní budově FAMU, v Lažanském paláci. Do Prahy zavítají studenti a pedagogové z prestižních světových filmových škol z Dánska (National Film School of Denmark), Německa (DFFB), Francie (École nationale supérieure Louis-Lumière), Tchaj-wanu (Taipai National University of the Arts) a USA (Chapman University).

“FAMUFEST Meets the World je pro nás oslavou 30. výročí nabytí svobody, ukázka toho, že opravdu můžeme. Že jsme opět součástí mezinárodního kontextu a můžeme se měřit s těmi nejlepšími filmovými školami ve světě,”uvádí děkan FAMU Zdeněk Holý.

V rámci pětidenního festivalu budou mít návštěvníci možnost navštívit promítání absolventských filmů partnerských škol, přednášky pedagogů i panelové diskuse, které se budou zabývat aktuálními problémy a fenomény filmového a televizního průmyslu. Industry partnery této části programu jsou MIDPOINT a Cinergy Prague. Partnerem je Biofilms. Festival vzniká za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

“Jsem rád, že se v rámci oslav ke třiceti letům svobody otevírá symbolicky i FAMUFEST. Veškeré projekce i přednášky jsou určeny i pro širokou veřejnost a vstup na všechny akce je zcela zdarma,” uvádí za organizátory Jan Syruček.

Další ročník FAMUFESTu, který bude opět primárně zaměřen na filmy z pražské filmové fakulty se uskuteční na jaře roku 2020.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit