Nemuseli jsme čekat dlouho a je tu opět další velkej mejdan s pořádně našláplým line-upem. A ikdyž akce spadá na prvního dubna, o žádnej vtip se rozhodně nejedná. Do Roxy zavítá to nejlepší z britský grimový scény a vy rozhodně buďte u toho!

Smack je už nějakou dobu nepochybně jeden z nejsilnějších článků ve své branži. Nikdo jinej při vstupu na stage nedokáže rozpoutat takový davový šílenství jako on. Pro Smacka je to letos první akce v Roxy, ale na kontě už má za poslední tři měsíce i jiný zářezy. Za zmínku určitě stojí Konnekt v Crossu, kde se naposledy o pořádnej madness postaral DJ Grandmixxer a grime MC Big Zuu. Do akce zbývá ještě měsíc, pojďme si teda trochu naťuknout jména, která nám mají 1.4. rozproudit krev.

Spooky Bizzle, dříve člen legendární crew Slew Dem a veterán grimový scény, začal ve 13 letech scratchováním na vinylech svých rodičů. Po jeho pokusech pak hodně gramofonovejch jehel končilo totálně zničených. Pokud jde o pirátský rádiový stanice, ty poslouchal od svejch 8 a ve 14 překecal svýho kámoše, aby ho vzal na svou show jako speciálního hosta. Dnes je považovaný za jednoho z top grime producentů a djs.

Capo Lee hrál dřív pod nickem Leeman funky house a garage, teď je spíš známej jako grime MC. V rodině, kde táta ujížděl na old skool garage a housu, máma na slow jamu a reggae, pro něj byla hudba druhá přirozenost. Momentálně je na dobrý cestě stát se jednou z velkejch grimovejch osobností. Do podvědomí se zapsal trackem „Liff“ z roku 2015 a od tý doby už stihnul sekundovat takovejm velikánům, jako je třeba DJ Logan Sama, Flow Dan, P Money a další.

Discarda je ve hře od svejch 11 let a za sebou má hned několik solo projektů. Kromě toho proběhly i kolaborace s Roll Deep, Spookym nebo DJ Targetem. Charakteristický jsou pro něj jeho agresivní a striktní bars a Smackův singl Moshpit, kde je na featu, v Roxy určitě zazní a bezpochyby dostojí svýmu názvu.

Perfect Hand Crew, tříčlenná anglicky rapující crew z Francie, vznikla v roce 2007. Od založení zůstává seskupení stále stejné – DJ, producent Pierre Mago a MC´s Jean Tasty Took s Vincentem „Billy“ Thomasem. Povětšinou se věnujou rapu a grimu, nebojí se ale zabrousit i do trapu. V Čechách se pravděpodobně nejvíc prosadili trackem „From UK to France & Czech“, kde si i Smack zkusil bars v angličtině.

Gleb – to je slovenský MC z Bratislavy, který je v line-upu nejnovějším jménem. Ve 13 začínal rapem a v 16 se začal aktivně věnovat drum’n’bassu. V půlce února proběhla akce Flexxin v Bratislavě, kde se Smackem oba účinkovali a následoval společný podcast, který je od včerejška k poslechu na soundcloudovém profilu F*CK THEM. Společné akce jsou zatím naplánované na 4.3. v Žilině a samozřejmě 1.4.2017 v Roxy Prague.

Z našich řad se o kvalitní kulturní zážitek postarají MC’s Tchagun a Plio, za mixem pak můžeme očekávat jména, jako jsou Nrmn, Dryman, Denoir, Kletis, Hypetrain, Huclberry, Radoš, Pirez, Vatan a v neposlední řadě Sir Free.

Bude to velký, tak to nepropásněte šanci a objednávejte vstupenky na Goout.cz včas!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE