SHINI clothing, mladá značka s moravsko–českými kořeny, se po roční odmlce vrací na trh s novou kolekcí trik a mikin z prémiových materiálů a kvalitním potiskem, při čemž designéři kladli důraz na detaily.

Jsou to bezmála 2 roky, co jako začínající brand za krátkou chvíli vyprodali svoji první kolekci. Dlouho jsme o nich takřka neslyšeli, ale rok s rokem se sešel a jsou zpět s novou kolekcí. Něco málo o ní nám v rozhovoru prozradil jeden ze zakladatelů, Daniel.

Zakladatel Daniel společně s modelem z lookbooku Tkeejem.

Co máte jako SHINI clothing doposud za sebou?

V roce 2015 jsme začali s první menší kolekcí, zahrnující trička a mikiny – to bylo ještě s naším již původním (bývalým) logem – kterou jsme jako úplně neznámá značka vyprodali strašně rychle a bez jakéhokoliv proma. Potom přišly dvě menší capsule kolekce a následovala roční pauza. Letos se vracíme v plné síle.

Co tedy obsahuje aktuální kolekce?

Jsou to tři trika, tři designy, handmade šitý na Slovensku. Dali jsme si záležet na detailech a je to ze skvělýho materiálu, se kterým bychom, dovolím si říct, mohli konkurovat světovým značkám. A v lednu kolekci doplníme o mikiny.

Jak vznikal lookbook?

Tomáše jsem sledoval dlouhou dobu a líbila se mi jeho tvorba, z toho důvodu jsem si ho vybral. Celkově jsou současné designy trochu temnější, a proto se nám koncepčně hodil jeho úžasnej analog – to byl nejspíš hlavní důvod.

Jmenuj 2 světové a 2 cz/sk značky, které podle tebe odvádí dobrou práci?

Balenciaga, Midnight Studios a na cz/sk scéně momentálně asi jen UKNOW & My Dear.

Nová kolekce “Stories” s podtitulem “too many faces, too many stories” má oficiální datum public releasu naplánováno na 14. prosince, kdy bude možné jednotlivé kousky objednat přes e-shop, který je aktuálně ve vývoji. Pokud chcete sledovat všechny aktuality, sledujte facebookovou stránku SHINI.

foto: Tomáš Fiala

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit