O interiér nového Queens flagship storu v Jindřišské ulici 16, který má 168 m2 prodejní plochy a 16 m2 venkovních výloh, se postaralo designérské duo Boris Klimek a Lenka Damová. V této lokaci se Queens pohybuje už 12 let, začínal v ulici U Půjčovny 6 a teď se stěhuje z Panské 5. Na nové adrese bude v dobré společnosti, za sousedy má dva nejzajímavější gastro projekty letošního roku – bistro Špejle a řeznictví a restauraci Kantýna.

“Mám obrovskou radost, jak Queens za těch 15 let od založení vyrostl. Ze sekáče s pár kousky na věšáku se nám podařilo vybudovat úspěšný podnik, který stál u zrodu tuzemské sneakers scény. Od začátku to děláme s láskou a nadšením a rozhodně nás to nepřestalo bavit. Jako vánoční dárek jsme si nadělili novou pražskou pobočku, o které jsme už dlouho snili. Z atraktivní lokality jen pár kroků od hlavní nákupní třídy tak děláme centrum streetwear módy. Jsme rádi, že na to nejsme sami a že střed města organicky roste stejným způsobem jako třeba v Berlíně,” říká Lenka Ondruchová, zakladatelka a majitelka Queensu.

Dvě třetiny obchodu tvoří prodejní plocha, zbytek pak sklad a zázemí pro zaměstnance. Prodejna je rozdělená na dva celky. Ten vstupní, který je větší, slouží hlavně k prezentaci bot a oblečení (kovové stojany a sokly). Na stěnách jsou speciální panely pro umístění limitovaných edicí tenisek, které se často hodí spíš do galerie než na běžné nošení. Dominantou první místnosti je velký neonový nápis Queens. Z tohoto prostoru pak zákazník plynule přechází do zóny pro placení a výdej online objednávek, kde jsou i zkušební kabinky. Předěl mezi oběma místnostmi designeři oproti původní dispozici velkoryse rozšířili a opticky je tak propojili. Zachovali u něj dramatickou strukturu neopracovaného materiálu, aby znázornili expanzi Queensu, který pořád roste a potřebuje víc a víc prostoru.

Klimek a Damová pracovali s kontrastní barevností v tónech bílé, šedé a černé. Pozornost tak automaticky směřuje na vystavené produkty, zákazníka v interiéru nic neruší. Co se týče materiálů, použili netradiční kombinaci na míru vyrobených truhlářských prvků (mořená překližka v bílém a dubovém provedení) a kovových rámů. Celý prostor má litou podlahu s epoxidovou stěrkou. Prodejna je také technicky vybavená pro pořádání nejrůznějších eventů (pop-up prodejní akce, hudba), nechybí projektor a kvalitní ozvučení.

Návrh pražské prodejny vznikal přibližně půl roku, realizace začala v říjnu 2017. Dveře streetwear a sneakers mekky se slavnostně otevřou 14. prosince 2017. A bude to velké. Milovníci tenisek se můžou těšit na raffle o limitované kousky jako Pharrell Williams adidas Human Race NMD (na černém trhu prodávají za 20 000 Kč, v Queensu budou za půlku), Air Jordan 1 Bred a další. Na otevíračce nebude chybět kvalitní hudba, zahrají DJs Dalyb, Smack a Ollie Torr.


O designerech:

Boris Klimek (1984) je rodák z Martina. Studoval na VŠUP (Ateliér produktového a konceptuálního designu), žije a pracuje v Praze. Věnuje se produktovému a interiérovému designu. Ve tvorbě se zaměřuje především na hledání příběhů a konceptuálních přesahů. Chce, aby jeho práce byly nejen funkční, ale hlavně poetické, hravé a podněcovaly lidskou fantazii a vzbuzovaly emoce. Získal za ně spoustu ocenění, kterých si váží, ale jak sám říká, nejdůležitější je pro něj bezproblémová spolupráce a spokojení klienti.

Lenka Damová (1983) pochází z Třince. Studovala na VŠUP, působí v Praze jako freelance produktový a interiérový designer. Posledních pár let úzce spolupracuje s Borisem Klimekem. Dělali spolu například Návštěvnické centrum firmy Thun u Karlových Varů, několik kolekcí kancelářského nábytku pod značkou PLAN (ta poslední získala titul Nábytek roku v soutěži Asociace českých nábytkářů), dřevěné šperkovnice Fain Wood, čalouněný nábytek Package pro mminteriér, kolekci nábytku Tatran pro firmu Javorina atd. Společně také navrhli a realizovali prodejnu Queens v Brně, která otevřela v květnu 2017.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?