O interiér nového Queens flagship storu v Jindřišské ulici 16, který má 168 m2 prodejní plochy a 16 m2 venkovních výloh, se postaralo designérské duo Boris Klimek a Lenka Damová. V této lokaci se Queens pohybuje už 12 let, začínal v ulici U Půjčovny 6 a teď se stěhuje z Panské 5. Na nové adrese bude v dobré společnosti, za sousedy má dva nejzajímavější gastro projekty letošního roku – bistro Špejle a řeznictví a restauraci Kantýna.

“Mám obrovskou radost, jak Queens za těch 15 let od založení vyrostl. Ze sekáče s pár kousky na věšáku se nám podařilo vybudovat úspěšný podnik, který stál u zrodu tuzemské sneakers scény. Od začátku to děláme s láskou a nadšením a rozhodně nás to nepřestalo bavit. Jako vánoční dárek jsme si nadělili novou pražskou pobočku, o které jsme už dlouho snili. Z atraktivní lokality jen pár kroků od hlavní nákupní třídy tak děláme centrum streetwear módy. Jsme rádi, že na to nejsme sami a že střed města organicky roste stejným způsobem jako třeba v Berlíně,” říká Lenka Ondruchová, zakladatelka a majitelka Queensu.

Dvě třetiny obchodu tvoří prodejní plocha, zbytek pak sklad a zázemí pro zaměstnance. Prodejna je rozdělená na dva celky. Ten vstupní, který je větší, slouží hlavně k prezentaci bot a oblečení (kovové stojany a sokly). Na stěnách jsou speciální panely pro umístění limitovaných edicí tenisek, které se často hodí spíš do galerie než na běžné nošení. Dominantou první místnosti je velký neonový nápis Queens. Z tohoto prostoru pak zákazník plynule přechází do zóny pro placení a výdej online objednávek, kde jsou i zkušební kabinky. Předěl mezi oběma místnostmi designeři oproti původní dispozici velkoryse rozšířili a opticky je tak propojili. Zachovali u něj dramatickou strukturu neopracovaného materiálu, aby znázornili expanzi Queensu, který pořád roste a potřebuje víc a víc prostoru.

Klimek a Damová pracovali s kontrastní barevností v tónech bílé, šedé a černé. Pozornost tak automaticky směřuje na vystavené produkty, zákazníka v interiéru nic neruší. Co se týče materiálů, použili netradiční kombinaci na míru vyrobených truhlářských prvků (mořená překližka v bílém a dubovém provedení) a kovových rámů. Celý prostor má litou podlahu s epoxidovou stěrkou. Prodejna je také technicky vybavená pro pořádání nejrůznějších eventů (pop-up prodejní akce, hudba), nechybí projektor a kvalitní ozvučení.

Návrh pražské prodejny vznikal přibližně půl roku, realizace začala v říjnu 2017. Dveře streetwear a sneakers mekky se slavnostně otevřou 14. prosince 2017. A bude to velké. Milovníci tenisek se můžou těšit na raffle o limitované kousky jako Pharrell Williams adidas Human Race NMD (na černém trhu prodávají za 20 000 Kč, v Queensu budou za půlku), Air Jordan 1 Bred a další. Na otevíračce nebude chybět kvalitní hudba, zahrají DJs Dalyb, Smack a Ollie Torr.


O designerech:

Boris Klimek (1984) je rodák z Martina. Studoval na VŠUP (Ateliér produktového a konceptuálního designu), žije a pracuje v Praze. Věnuje se produktovému a interiérovému designu. Ve tvorbě se zaměřuje především na hledání příběhů a konceptuálních přesahů. Chce, aby jeho práce byly nejen funkční, ale hlavně poetické, hravé a podněcovaly lidskou fantazii a vzbuzovaly emoce. Získal za ně spoustu ocenění, kterých si váží, ale jak sám říká, nejdůležitější je pro něj bezproblémová spolupráce a spokojení klienti.

Lenka Damová (1983) pochází z Třince. Studovala na VŠUP, působí v Praze jako freelance produktový a interiérový designer. Posledních pár let úzce spolupracuje s Borisem Klimekem. Dělali spolu například Návštěvnické centrum firmy Thun u Karlových Varů, několik kolekcí kancelářského nábytku pod značkou PLAN (ta poslední získala titul Nábytek roku v soutěži Asociace českých nábytkářů), dřevěné šperkovnice Fain Wood, čalouněný nábytek Package pro mminteriér, kolekci nábytku Tatran pro firmu Javorina atd. Společně také navrhli a realizovali prodejnu Queens v Brně, která otevřela v květnu 2017.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit