Další napínavou severskou detektivku, prvotinu autorky Kristiny Ohlssonové, vydává během léta Audiotéka. Audio podoba příběhu, ve kterém hned na úvod zmizí malá holčička z vlaku, začne vyšetřovat tým tří kriminalistů a postupně se tak rozjede další série událostí a vyšetřování. Napínavá dějová linka spolu s popisem osobních vztahů a rozličných charakterů slibuje napínavou audioknihu spolu s hlasem Michala Gulyáše. Audiokniha byla vydána ve spolupráci s nakladatelstvím Kniha Zlín.

Se seveřany se teď roztrhl pytel. Nechtění ale zlatem jsou, protože obsah hodně podporuje ten film v hlavě, co si při čtení člověk promítá. Mimochodem, představa je nejlepší biograf na světě. A s dobrým materiálem, jako je tahle kniha, to se to pak promítá s chutí i bez coly a popcornu,“ prohlásil o audioknize Michal Gulyáš.

Z rychlíku X-2000, který přijel na stockholmské hlavní nádraží, zmizela malá holčička. Policie začne brzy podezřívat jejího otce, na jehož dopadení vynaloží veškeré síly. Na jiném místě ve Švédsku se zatím před mužem, kterého zpočátku považovala za svého vysněného prince a osvoboditele, skrývá mladá žena. Dobře ví, proč holčička zmizela, a chystá se k dalšímu útěku. Policejní vyšetřování vede legendární komisař Alex Recht, kterému pomáhá horlivý kriminalista Peder Rydh a v neposlední řadě Fredrika Bergmanová, jejímž původním záměrem byla kariéra houslistky. Místo toho však skončila na policii a teď musí ze všech sil bojovat proti větru, aby zavedla vyšetřování jiným směrem, než tím, který se v první chvíli zdál nejpravděpodobnější. Případ plný rafinovaného zla zatím narůstá do stále větších rozměrů. Vyšetřovací tým nemá času nazbyt, pokud nemá dojít k dalším ztrátám na životech. Kolik mají času, než pachatel udělá další tah? A kdo je záhadná žena jako stín? Je třeba ji najít, aby na své místo zapadl i poslední kousek skládanky.

michal-gulyas

Nechtění je moc dobrá kniha! Většinou si na čtení udělám přípravu adekvátní rozsahu a náročnosti. U Nechtění jsem si přečetl prvních deset stránek, nepodíval se nakonec a řekl si, že to pojedu z “oleje”. A to proto, že jsem byl sám v napětí, jak to dopadne a kromě toho, jsem si tu práci, coby interpret, chtěl užít i jako čtenář. A užil jsem si to! Každá frekvence natáčení pro mne byla radostí! Kupodivu jsem neměl ani problém s hraním postav. Já takhle interpretuji nejraději, že hraju chlapy, ženský, děti, vrahouny a oběti. Když je literární základ dobrý a v tomto případě je dobrá autorka a také překlad, tak je to pro posluchače autentičtější a snad taky zábavné,“ dodal k audioknize její interpret.

Nechtění

Autor: Kristina Ohlssonová

Interpret:  Michal Gulyáš

Délka: 13h 20min

Režie: Jakub Tabery

Mistr zvuku: Jan Kacian

Kategorie: Detektivky, thrillery; Zahraniční literatura

Typ: Audiokniha kompletní

Cena:  249,- Kč

Odkaz na audioknihu: http://audioteka.com/cz/audiobook/nechteni

Ukázka z audioknihy:  http://bit.ly/ukazka_nechteni

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE